חדשות

קידוש לבנה - דווקא במוצאי תשעה באב

לפני עשרים ושלוש שנה, בשנת תשד"מ, כתב הרבי מלך המשיח מכתב כללי-פרטי, במוצאי תשעה באב. במכתב מעורר הרבי על עריכת קידוש לבנה במוצאי תשעה באב דוקא "כי בשורה טובה היא כי ישראל והשכינה עתידין להתחדש כמותה, וגם כי במנחת תשעה באב נולד המשיח".

קרא עוד

מעל בימת הכנסת: ח"כ בן-ארי בסיפור מרגש על הרבי

בנאום קצר שנשא חבר הכנסת מיכאל בן-ארי מעל בימת הכנסת, הוא התייחס לנושא הערבות ההדדית עליה מדברים כל כך הרבה, ולשם כך סיפר את סיפור הקמתו של המקווה בעיירה הלבנונית בחמדון בזמן מלחמת לבנון. ח"כ בן ארי סיפר כיצד ניידות חב"ד קיבלו את הידיעה, וכיצד הרבי בעצמו התערב והורה לרב לוי ביסטריצקי ע"ה, לעשות הכל להקמת המקווה ● לצפיה בוידאו

קרא עוד

ייהפכו לששון ולשמחה: הוראות הרבי לימי בין המצרים

בעמדנו בפתחם של שלושת השבועות - ייהפכו ימים אלו לששון ולשמחה - הננו להביא את הוראות כ”ק אדמו”ר מלך המשיח לימי בין המצרים: א) להוסיף בלימוד התורה ובפרט בלימוד תורת הבית. ב) לערוך סיום מסכת בכל יום מתשעת הימים. ג) בער"ח מנ"א להוסיף במיוחד בתורה תפלה וצדקה. ולהחליט על כל זה לפני בין המצרים. ד) להשתדל בכל המבצעים ● חב"ד-אינפו מגיש לקט מהוראותיו של הרבי לימי בין המצרים ● לקריאה

קרא עוד


מכתבו המרגש של שמיר לרבי: "מודה מאוד לכבודו" על סיכול התרגיל

בשלהי חודש ניסן ה'תש"ן נסע שליח הרבי מה"מ ברמת-גן, הרב מוטי גל לחצרות קודשנו. באמתחתו הוא נשא מכתב מרגש מראש-הממשלה דאז, מר יצחק שמיר, שיועד לרבי, ובו הודה רה"מ במילים נרגשות על הפלת "התרגיל המסריח" של שמעון פרס ● "אני שמח על ההזדמנות להעביר את האגרת ביד ידידנו הרב מרדכי גל שסייע לנו רבות, ובטוח שדברי כ"ק הרבי ישפיעו לטובה על המצב בארץ הקודש ויקרבו את הגאולה השלימה", חתם רה"מ את מכתבו ● ומה ענה לו הרבי? ● חב"ד אינפו חושף לראשונה את חלופת המכתבים, המגלים עוד טפח מהקשר המיוחד ● לסיפור המלא

קרא עוד

הערב: התוועדות י"ב-י"ג תמוז לגברים ונוער

התוועדות לגברים ולנוער, לכבוד חג הגאולה, י"ב - י"ג תמוז, יום שחרורו ממאסר של הרבי הריי"צ מליובאוויטש, ומעמד חנוכת הבית ייתקיים אי"ה הערב (שני) בשעה 21:00 בבית משפחת קניג, רחוב הר המור 20 ב' (בשורת האשקוביות הראשונה שמתחת למבנה המועצה).

קרא עוד

האזינו לניגון י"ב-י"ג תמוז מהדיסק 'חדווה דניגונא'

לרגל חג הגאולה הנכם מוזמנים להאזין לניגון י"ב-י"ג תמוז, רצועה מרגשת וסוחפת מתוך תקליטו האחרון של המוסיקאי ר' גיל עקיביוב 'חדווה דניגונא'. התקליט זכה להערכה רבה בשל הפקתו העשירה והמרשימה ● להאזנה לניגון כנסו לכתבה המלאה.

קרא עוד

הרבי שניצח את הקומוניסטים * סיפורו של י"ב-י"ג תמוז - חג הגאולה

לפתע נשמעו נקישות עזות בדלת. סוכן הג.פ.או, שעמד על משמרתו בבית שמול בית הרבי בלנינגראד, התרחק מהחלון ושפשף את עיניו העייפות. משמרתו נסתיימה ואתה באה לקצה משימתו הממושכת. שוב לא יצטרך לעמוד יום שלם מול החלון ולהשקיף על הנכנסים לביתו של שניאורסון. הוא ראה את כיתת החיילים, שהקיפו את הבית ברחוב מאחוויה מס' 22 וידע כי בחלונות הגבוהים החליטו לעצור את הרבי, שהיה חשוד בעיניהם זה מכבר... ● סיפור המאסר והגאולה של רבי יוסף יצחק שניאורסאהן זצ"ל, הרבי השישי בשושלת אדמו"רי חב"ד, ממאסרו ב"עוון" החזקת והפצת הדת ברחבי ברית המועצות. נצחונו של הרבי הוא נצחון היהדות על ממשלת הרשע הקומוניטסית שביקשה למחוק את האמונה היהודית.

קרא עוד

וידאו נדיר: הברכה המדהימה שהעביר הרבי לשמיר ● מרתק

בעקבות פטירתו של ראש-הממשלה לשעבר יצחק שמיר, חברת JEM מפרסמת קטע ייחודי ומרתק של ראיון עם מר שמיר מתוך ההפקה החדשה "הרבי וראשי הממשלות", בו הוא מתאר בפירוט את מערכת קשריו ההדוקה עם הרבי ● בקטע הוידאו מתראיין גם ראש לשכתו שמתאר את השפעת הרבי על מהלכיו המדיניים של שמיר ● וגם: קטע נדיר, בו מדבר הרבי על התקיפות של שמיר לצפייה בוידאו

קרא עוד

שמיר התחרט על ועידת מדריד • שמיר אמר: מלכים ונשיאים טועים - לא הרבי! • חשיפה

הקשר החשאי וההדוק נחשף: במשך שנים ארוכות שמר ר' עמי פייקובסקי על קשר הדוק עם מר יצחק שמיר ז"ל, ראש-הממשלה השביעי של ישראל, שהלך אמש לעולמו בגיל 96 ● בשיחה מרתקת עם המדיה המובילה בחב"ד הוא חושף כיצד התחרט שמיר על וועידת מדריד, מה השיב על שאלתו הנוקבת של איש העסקים החב"די באשר לשיחותיו עם הערבים, ודעתו על ראייתו למרחוק של הרבי ● כל הפרטים

קרא עוד


ג' תמוז תשע"ב - עד מתי?

כשם שעד עתה הי' מונח ("אָפּגעלייגט") אצל כאו"א מאתנו שהרבי יוליכנו לקראת משיח צדקנו – צריך להיות מונח כן גם עתה. והמאורע שאירע כו' – אינו אלא לעיני בשר שלנו, ואינו אלא נסיון בלבד (א' הנסיונות דחבלי משיח שצריכים להיות קודם ביאת גואל צדק), שכל ענינו הוא שמעלים ומסתיר על האמת. (ש"פ תרומה ה'שי"ת, תו"מ ח"א עמ' 16)

קרא עוד

ד"ש ממעון חב"ד אלקנה - חודש סיון תשע"ב * גלריית תמונות

גלריית תמונות של ילדי מעון חב"ד באלקנה מחודש סיון תשע"ב ומיום ההולדת של נעמי.

קרא עוד

תמונת השבוע - שיעור ליל שישי בבית חב"ד אלקנה

כמידי שבוע מתאספים יחד בשעה 21:30 לשיעור בפרשה והתוועדות ליל שישי בבית חבד אלקנה * תמונות נוספות בכתבה המלאה

קרא עוד

התוועדות לרגל ג' בתמוז וחגיגת התספורת למנחם מענדל קניג ביום ראשון ד' תמוז (24/06) בשעה 19:00 בבית חב"ד אלקנה

חגיגת התספורת, אמירת 'לחיים' והתוועדות חסידית לרגל ג' בתמוז תתקיים בעזרת-השם ביום ראשון ד' תמוז ה'תשע"ב (24/06/2012) בשעה 19:00 בבית חב"ד במרכז המסחרי אלקנה.

קרא עוד


ברכות לבביות למשפחת הרב יצחק ושטערנא שרה קעניג להולדת הבן

סעודת ה"שלום זכר" תתקיים בעזהי"ת, בליל שבת קודש פרשת "בהעלותך", בבית הכנסת ובית חב"ד, במרכז המסחרי אלקנה. החל מהשעה 22:15 * הברית תיערך בעז"ה ביום שני ב"אולמי קאליב", רחוב חנה 23, ירושלים בשעה 16:00 בדיוק * לשליחת מזל טוב כנסו ושלחו תגובה.

קרא עוד

ביום חמישי הקרוב: עצרת מרכזית לרגל ג' תמוז

באגודה למען הגאולה האמיתית והשלימה, נערכים לקראת קיומה של "עצרת גאולה ומשיח" שתתקיים בעז"ה בר"ח תמוז, יום חמישי בערב ● לפרטים כנסו לכתבה המלאה ● בעקבות העצרת לא יתקיים השבוע השיעור בבית חב"ד.

קרא עוד

ד"ש ממעון חב"ד אלקנה - ערב שבועות תשע"ב * גלריית תמונות

גלריית תמונות של ילדי מעון חב"ד באלקנה מסוף חודש אייר תשע"ב ומימי ההולדת של נועם וטליה.

קרא עוד

כינוס שבועות מיוחד לילדי אלקנה

יום ראשון (27.5) חג השבועות בשעה 18:15 אחה"צ בבית חב"ד במרכז המסחרי * בתוכנית: אמירת פסוקים, חידון לחג, שעשועונים לחג, סיפור החג * קריאת עשרת הדיברות בשעה 18:45 בדיוק! * ארטיק לכל משתתף.

קרא עוד