חדשות

הנכם מוזמנים לסוכת האחווה, ברחבת בית חב''ד

לברך על ארבעת המינים, לברך "לישב בסוכה", ולשמוח בשמחת בית השואבה במוצאי חג ראשון

קרא עוד

פדיון שבויים תמורת מחבלים ● מה דעת הרבי?

מול התביעה לשלם כל מחיר תמורת שחרורו של גלעד שליט עולים טענות אחרות המציגים את החישוב הקר והמצמרר לפיו תשלם ישראל מחיר של קורבנות בנפש אם ישוחררו המחבלים אותם דורש ארגון החמאס תמורת שליט ● מה דעת הרבי בעניין? מתי התייחס הרבי בצורה ישירה לעיסקת החלפת חיילים במחבלים? (גם אז היתה חרטה ברגע האחרון) וגם: סיפורי פדיון שבויים בראי ההיסטוריה ובחב"ד, ועל פדיון שבויים במקורותינו

קרא עוד

הערב (שלישי) התוועדות שמחת בית השואבה ולימוד לליל הושענא רבה

ביום שלישי בערב ליל הושענא רבה תיערך בסוכת בית חב"ד התוועדות שמחת בית השואבה ולאחריה הלימוד לליל הושענא רבה * בכתבה המלאה כל הפרטים וזמני התפילות ל'הושענא רבה' .

קרא עודמה שמסתתר בקרעפלאך ובלעקאח

  • נחמה גרייזמן ע"ה - http://www.chabad.co.il
  • 07/10/2011
  • חדשות

למה אוכלים בערב יום כיפור כיסנים ועוגת דבש? טעמם המרתק של המנהגים

קרא עוד

אלקנה כיפרה * גלריה

ביום רביעי בשבוע שעבר ערכו בחצר מעון חב"ד את מנהג הכפרות על תרנגולים חיים עבור אלו שלא יכולים לקיים את המנהג היום בלילה בסמיכות ליום כיפור. לאחר מכן נמסרו העופות לשחיטה ולאחר מכן הועברו העופות למשפחות נזקקות.

קרא עוד

לאחר ייסורים: נפטר חבר הכנסת הרב חנן פורת ז"ל

לאחר ייסורים מרים, וגבורה נפשית של חוסן ואמונה גדולה, השיב היום הרב חנן פורת (חבר הכנסת לשעבר) את נשמתו המזוככת לבוראה ● היה ידיד גדול למוסדות חב"ד, כיבד בהשתתפותו מאות אירועים עצרות וכנסים של תנועת חב"ד

קרא עוד

זמני תפילות יום הכיפורים בבית הכנסת חב"ד באלקנה

שמחים אנו להודיע לציבור היקר על זמני התפילות ביום הכיפורים הבא עלינו לטובה ולברכה * תפילות יום הכיפורים יתקיימו בבית הכנסת חב''ד באלקנה במרכז המסחרי ע"י הדואר * בית הכנסת ממוזג והתפילות יהיו באוירה מיוחדת כאשר כל אורח מתקבל בברכה, בשמחה ובלבביות כאשר בעת הצורך ינתנו עזרה והדרכה בסידור ובמהלך התפילה * כל הזמנים בכתבה המלאה.

קרא עוד

לקראת יום כיפור - "פדיון כפרות" - אונליין כעת באתר.

קודם יום הכיפורים נוהגים אנו לערוך "כפרות", מנהג שהושרש עוד מזמן הגאונים • איך עושים את זה? • לעריכת כפרות ולהעברת התרומה 'און ליין', עבור פעילות בית חב"ד באלקנה, לחץ כאן

קרא עוד

"מחול לך..." - כיצד מבקשים מחילה? הלכה למעשה!

טבעי שיש קונפליקטים ואי-הבנות בין אנשים, וקורה שאחד פוגע בשני. השאלה היא, מה עושים עם זה? האם נותנים לפגיעה להשאיר צלקת, או שמצליחים לרפא את הפגיעה?מלמדת אותנו התורה את תהליך הריפוי של פגיעה:

קרא עוד

פעילי בית חב"ד באלקנה זיכו בשמיעת שופר בראש השנה

פעילי בית חב"ד יצאו במשך היום הראשון והשני של ראש השנה ל"מבצע שופר", במסגרתו תקעו בשופר למי שלא התאפשר לו לשמוע בבית הכנסת * הפעילים שצוידו בשופרות פנו בשעות אחר-הצהרים למספר מוקדים על מנת לזכות את הציבור במצוות 'שופר' * הפעילות נערכה בתיאום עם תושבים שלא היה באפשרותם להגיע לבית הכנסת * בנוסף, התקיימה פעילות ספונטנית בגינות הציבוריות ובמגרשי החניה סביבות הישוב שם התאספו ילדים והוריהם לשמוע את קול השופר.

קרא עוד

אורחי השבת בבית חב"ד - שלוחי הרבי לעיר קוצ'ין שבהודו * התוועדויות לרגל ח"י באלול יום הולדת המאורות הגדולים.

השבת פר' כי תבוא, ח"י באלול, מציינים את יום הולדתם של שני המאורות הגדולים הבעל-שם-טוב וארמו"ר הזקן בעל התניא והשו"ע ● בבית חב"ד נציין זאת בהתוועדות מיוחדת שתיערך אי"ה בשבת הקרובה, במהלך השבת יתארחו בבית חב"ד הרב זלמן ושנדי ברנשטיין, שלוחי הרבי מה"מ לעיר קוצ'ין שבהודו ● התוועדות לגברים ולנשים תיערך אי"ה ביום השבת לאחר התפילה בבית חב"ד (תחילת התפילה בשעה 9:30, ההתוועדות תיערך בשעה 11:30 בערך) ● בליל שבת, לאחר התפילה, בשעה 19:45 בערך, תיערך סעודת שבת והתוועדות מיוחדת (לצורך התארגנות מתאימה, המעוניינים להשתתף בסעודת ליל שבת, מתבקשים להירשם מראש בטל' 054-2112770) ● הציבור מוזמן.

קרא עוד

השבת ח"י אלול מציינים 402 שנה להסתלקות המהר"ל

בשבת הקרובה, ח"י אלול, יציין העולם היהודי בכלל וחסידי חב"ד בפרט את יום השנה הארבע מאות ושתיים להסתלקותו של המהר"ל מפארג, רבי יהודא ליווא בן בצלאל. בשלשלת היחס של רבותינו נשיאינו המופיע בתחילת לוח "היום יום" נכתב: "הגאון מרנא ורבנא יהודא ליואי זצ"ל - מהר"ל מפראג - מגזע הגאונים המיוחסים לדוד בן ישי", וכן הייחוס של אדמו"ר הזקן למהר"ל, בן אחר בן שבעה דורות ● כנסו לכתבה המלאה לקריאת תולדות חייו

קרא עוד

תמונת היום: לאחר הפסקה של כחודשיים, "טנק המצוות" חזר לפעילות עם ילדי אלקנה ועץ אפרים.

אחר חופשה, שב אמש (ג') ופקד את אלקנה "טנק המצוות" של חב"ד לאלקנה * הטנק שמגיע מידי יום שלישי אחה"צ, עוצר במספר נקודות בישובים אלקנה ועץ אפרים ואוסף אליו ילדים לפעילות קצרה * הילדים אמרו את 12 הפסוקים, שמעו סיפור, ונהנו מחויית הטנק *כהכנה לחודש החגים המשמשים ובאים עלינו לטובה נהנו הילדים גם מסדנת שופר וניסיונות התלמדות * גלריית תמונות בכתבה המלאה...

קרא עוד


רשימת השיעורים השבועית

לתועלת הציבור - לפניכם רשימת השיעורים השבועית של בית חב"ד לגברים, לנשים, לילדים ולנוער * מעודכן!

קרא עוד

הנבואה מלפני 30 שנה: מצרים עלולה להיות איראן.

לפני שלושים שנה בדיוק, בשיחת ח"י אלול תשמ"א אמר הרבי מלך המשיח כי הסכם השלום עם מצרים הוא טעות גדולה, והתבטא כי במצרים עלול להתרחש מה שקרה באיראן. כידוע איראן היתה ידידה של ישראל, ולאחר המהפכה הפכה למדינת מוסלמית קיצונית שמנהיגיה עומדים מאחרי ארגוני הטרור חמאס וחיזבאללה. גם באיראן התרחשו התקפות על שגרירויות, והמפורסמת שבהן היא ההתקפה על שגרירות ארה"ב, מקרה בעל מאפיינים דומים מאוד למה שהתרחש בשבוע שעבר במצרים.

קרא עוד

תמונת השבוע: וכתתו חרבותם לשופר

אחד הגולשים שלח למערכת האתר תמונה שצולמה בבסיס צה"ל בדרום הארץ שם נבנה שופר ענקי מחלקי נשק וכלי מלחמה שונים ● לתמונות כנסו לכתבה המלאה.

קרא עוד

חודש אלול - בודקים את המזוזות

החודש פותח בית-חב"ד במבצע מיוחד לבדיקת תפילין ומזוזות, וזאת על-פי מנהג ישראל לבדוק את כשרות התפילין והמזוזות בחודש אלול, אחת לשנה.

קרא עוד