חדשות

הבבא סאלי והרבי שליט"א מלך המשיח

עשרים ושבע שנה חלפו מעת הסתלקותו לשמי מרום של של הצדיק רבי ישראל אבוחצירא, ה"בבא סאלי". סקירה על קורות חייו וקשריו הענפים עם הרבי שליט"א מלך המשיח, וביטויים מיוחדים שנמעו מפיו בקשר לעניין התגלותו של הרבי שליט"א מלך המשיח.

קרא עוד

רשימת השיעורים השבועית

לתועלת הציבור - לפניכם רשימת השיעורים השבועית של בית חב"ד לגברים, לנשים, לילדים ולנוער.

קרא עוד

החסיד הגוי של הרבי ● מיוחד

הוא היה כומר בפטיסטי, תיאלוג וארכיאולוג, התוודע לעם היהודי ובהשראת מבצע "שבע מצוות בני נח", ייסד והנהיג פרופסור וונדל ג'ונס ארגון שמאחד סביבו את אלפי הגויים המחפשים תוכן רוחני אמיתי לחייהם ● הקפיד לצטט את הרבי שליט"א מלך המשיח אליו: "וונדל ג'ונס, אתה עושה את העבודה החשובה ביותר בעולם" ● השבוע הלך לעולמו לאחר שבעה חודשי סבל ממחלת הסרטן. לג'ונס לא היה מספיק כסף לטיפולים, מכיוון שאת כל כספו השקיע במאמצים הארכיאולוגים ולהפצת מצוות בני נח ● כנסו לכתבה המרתקת

קרא עוד

חודש טבת תשע"א במעון חב"ד אלקנה

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות מחודש טבת תשע"א במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד

התוועדות לגברים ונוער לרגל כ"ד טבת - יום ההילולא של אדמו"ר הזקן - ביום חמישי הבא בשעה 21:30 בבית חב"ד אלקנה

תושבי אלקנה והסביבה מוזמנים להתוועדות לרגל יום ההילולא של אדמו"ר הזקן בעל התניא והשו"ע ביום חמישי הבא אור לכ"ד טבת (30/12) 21:30 בבית חב"ד אלקנה ♦ בתוכנית: ניגוני חב"ד ♦ לימוד שיחה של הרבי שליט"א מה"מ ♦ הקרנת בכורה לסרט המיוחד "אמונה בחזית - הרבי למען ביטחון ישראל" - חלק שני - מעורבותו ותרומתו של הרבי מליובאוויטש לביטחון ישראל, ראיונות עם בכירי העיתונאים, בו הם מספרים לראשונה אי-פעם את הפגישות שלהם עם הרבי. ♦ ההתוועדות מיועדת לגברים בלבד

קרא עוד

סגן נשיא ארה"ב: "הרבי תבע לא להסתפק בהישגים" ● וידאו

"הרבי הדגול, מנחם מענדל שניאורסון אמר פעם - ושמעתם את זה לא מעט פעמים - כל דבר חי, ובטח דבר אנושי, לא יכול להישאר סטטי...לא להסתפק בהישגים הקיימים שהצליחו בהם, אלא תמיד לנסות לעבוד יותר ולנצל יותר את הכישרונות שאלוקים נותן לנו כדי לתקן את העולם", אמר סגן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, במהלך חנוכת המוזיאון הממלכתי להיסטוריה היהודית של ארה"ב שנפתח לפני שבועות ספורים בטקס חגיגי במעמד אישי ציבור ונכבדים צפו בוידאו.

קרא עוד

יום פטירתו של הרמב"ם ● תולדות חייו

היום, כ' בטבת, חל יום פטירתו של הנשר הגדול הרמב"ם, מגדולי חכמי ישראל ומגדולי פוסקי ההלכה בעם ישראל בכל הדורות עליו נאמר 'ממשה ועד משה לא קם כמשה'. הרבי מלך המשיח עודד ללמוד את ספרי ההלכה של הרמב"ם, בתקנה של לימוד סדרת 'משנה תורה' על-פי סדר יומי, תקנה שהפכה את הספרים היסודיים ביותר שנלמדים בתורה אותם כתב הרמב"ם, לנחלת הקהל הרחב ● לתולדות חייו.

קרא עודבית חב"ד אלקנה האיר את מערב השומרון - וידיאו וגלריית תמונות ראשונה.

אלפי חנוכיות וסופגניות חולקו במשך חג החנוכה לחיילים ואנשי הביטחון המשרתים בגזרה * פעילי בית חב"ד בתגבור של תלמידי ישיבת חב"ד בצפת יצאו מידי ערב לשמח ולעודד את החיילים במערב השומרון ולזכותם במצוות החג * הפעילים עברו לקול צלילי חג החנוכה, חילקו סופגניות ועלוני חג מהודרים והדליקו נרות חנוכה. כל חייל אף קיבל דמי חנוכה ועלון מרהיב * חנוכיות בגובה 3 מטר הודלקו מידי ערב בישוב וסביבתו חלקם באש וחלקם מוארים * גם בעלי העסקים במרכז המסחרי זכו לביקור פעילי בית חב"ד וזכו בהדלקת נרות וסופגניות * החיילים אף רכשו אותיות לספר התורה המיוחד לזכות חיילי צה"ל * סרטון וידיאו וגלריית תמונות ראשונה בכתבה המלאה.

קרא עוד

ילדי אלקנה חגגו עם בית חב"ד: למעלה מחמש מאות ילדים והורים במסיבת החנוכה.

שיא באלקנה - למעלה מחמש מאות הורים וילדים השתתפו במסיבת החנוכה באולם הפיס באלקנה שנערכה ע"י בית חב"ד באלקנה ביום שישי באולם הפיס * המסיבה נפתחה בהדלקת נר החנוכה, כשלאחריה עלו 12 מילדי הישוב והכריזו את 12 הפסוקים והקשיבו לדברים מעניינא דיומא * האטרקציה הייתה הצגת תיאטרון 'נקודה טובה' - אבן הברקת" בגירסא יחודית לחג החנוכה שריתק את ההורים והילדים * אטרקציה נוספת וחשובה לא פחות היתה הקמת והדלקת "חנוכיית החסד" שנבנתה ע"י למעלה ממאה קופסאות שימורים שהביאו הילדים והועברו לאחר המסיבה ל"קרן אור" לחלוקה לנזקקים * הגרלת ענק על ספרי קודש, אופניים, חנוכיה ועוד הפתעות נערכה בין הילדים והגרלה נוספת נערכה בין מביאי השימורים * הכינוס בא אל סיומו כשביציאה מקבל כל ילד סופגנייה ודמי חנוכה * בית חב"ד מבקש להודות בשם מאות המשתתפים לכל מי שסייע להצלחת הכינוס * גלריית תמונות ראשונה מהכינוס בכתבה המלאה.

קרא עוד

גלרית תמונות שניה ממסיבת החנוכה שנערכה באולם הפיס על-ידי בית חב"ד אלקנה

גלריית תמונות שניה ממסיבת החנוכה שהתקיימה ביום שישי האחרון באולם הפיס.

קרא עוד


מסיבת חנוכה במעון חב"ד אלקנה - גלריית תמונות.

גלריית תמונות ממסיבת החנוכה במעון חב"ד אלקנה שהתקיימה ביום שישי האחרון

קרא עוד


בישוב אלקנה חגגו את חג הגאולה - י"ט כסלו

ביום חמישי האחרון גדשו תושבי הישוב את מועדון 'פרהסיה' לחגיגת 'י"ט כסלו' - חג גאולת הרבי הזקן - מייסד חסידות חב"ד ויום ההילולא של ה'מגיד ממעזריטש' • שליח הרבי מלך המשיח הרב יצחק קניג פתח את הערב ודיבר אודות מעלת היום • לאחר דבריו צפו המשתתפים בסרט וידיאו אודות מאסרו וגאולתו של אדמו"ר הזקן • אורח הערב שנשא את הנאום המרכזי היה הרב נחמיה שמרלינג, שליח הרבי ומנהל בית חב"ד בכפר יונה ריתק את המשתתפים שעות ארוכות בחוויות מעולם השליחות ובלקחים מאירועי י"ט כסלו • במהלך הערב ניגנו המשתתפים את ניגוניו של אדמו"ר הזקן • סעודה כיד המלך הוגשה למשתתפים, וה'משקה' נמזג כמים • לאחר החלק הרשמי שהסתיים קרוב לחצות, התיישבו רבים מהתושבים סביב לשולחן להמשך ההתוועדות עד לשעות הקטנות של הלילה • גלריית תמונות כתבה המלאה.

קרא עוד

ילדי אלקנה והסביבה באים עם ההורים למסיבת חנוכה המרכזית ביום שישי. והפעם עם תיאטרון 'נקודה טובה'!

מסיבת חנוכה תיערך ביום שישי כ"ו כסלו (3/12) בשעה 10:00 באולם הפיס באלקנה במרכז התוכנית - תיאטרון 'נקודה טובה' בהצגת: "אבן הברקת" * ● הכניסה חופשית סופגנייה ודמי חנוכה לכל משתתף ● הגרלת פרסים, אופניים, חנוכייה ועוד עשרות פרסים. דמי השתתפות בהגרלה: 10 ש"ח * מדליקים אור של חסד וזוכים בפרסים - הביאו עמכם למסיבת החנוכה באולם הפיס קופסאות שימורים והיו שותפים בבניית חנוכיית החסד * החנוכיה תיבנה כולה מקופסאות שימורים שיועברו לאחר מכן לנזקקים * הגרלה מיוחדת תיערך בין מביאי הקופסאות * שהילד שיביא את מספר הקופסאות הרב ביותר ידליק את החנוכיה ויזכה ללא הגרלה בחנוכיה מוכספת.

קרא עוד

בשבת הקרובה התוועדות וסעודת שבת מיוחדת בבית חב"ד אלקנה

להרשמה 0542112770 * "כאשר מדובר אודות יום השבת דכ''ף כסלו - הי' מתאים שחסידים יערכו התוועדות חסידית, ולא ירוצו לבתיהם לסעוד סעודת שבת!..." ● מעלת הקביעות דכ''ף כסלו שחל בשבת, שהיא פעם אחת בכמה שנים (ולא בכל שנה) - צריכים להמשיכה לא רק על ימי שנה זו, אלא גם על הימים שבשנים הבאות, עד לפעם הבאה שתהי' הקביעות דכ''ף כסלו ביום השבת ● היתה התקוה חזקה שהחסידים בודאי יארגנו התוועדויות (בינם לבין עצמם) גם בליל כ''ף כסלו, כבכל שנה ושנה ● לשיחת הרבי מש"פ וישב תשד"מ.

קרא עוד

תמונת היום - טנק המצוות בפעילות עם ילדי אלקנה

אמש (שלישי) הגיע כמידי שבוע - "טנק המצוות" של חב"ד לאלקנה * הטנק שעוצר במספר נקודות בישוב אוסף אליו ילדים * הילדים אמרו את 12 הפסוקים, שמעו סיפור, ונהנו מחויית הטנק * גלריית תמונות בכתבה המלאה...

קרא עוד

חודש כסלו תשע"א במעון חב"ד אלקנה

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות מחודש כסלו תשע"א במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד