חדשות

השיעור ב"דבר מלכות" והתוועדות ליל שישי בבית חב"ד - ביום חמישי בשעה 22:00

שיעור מיוחד בפרשת השבוע לאור שיחותיו של הרבי - ה"דבר מלכות" עם התוועדות ליל שישי * השיעור מיועד לגברים ונוער.

קרא עוד

התוועדות יב-יג תמוז לנשות אלקנה

ביום רביעי בשבוע שעבר התקיימה התוועדות חסידית לנשות אלקנה, בהשתתפותה של הגב' רבקה גרינברג, מאמנת אישית ומשפיעה מכפר- חב"ד. הנשים ישבו לצד שולחנות ערוכים בטוב טעם, בבית חב"ד באלקנה כדי לציין את חג הגאולה של אדמו"ר הקודם, רבי יוסף יצחק שניאורסון.

קרא עוד

ברוך דיין האמת: פרופ' אלעזר טויטו ז"ל

מסע ההלוויה של פרופ' אלעזר טויטו ז"ל יצא היום יום ראשון 27.6.2010 בשעה 17:00 מבית משפחת טויטו רחוב מגדל דוד 1 לבית הכנסת ,אחווה ורעות" ומשם לבית העלמין באלקנה.

קרא עוד

סיפור המאסר והגאולה ● י"ב תמוז

  • מאת: נפתלי קראוס, ציור: ו. רוזנסון
  • 20/06/2010
  • חדשות

לפתע נשמעו נקישות עזות בדלת. סוכן הג.פ.או, שעמד על משמרתו בבית שמול בית הרבי בלנינגראד, התרחק מהחלון ושפשף את עיניו העייפות. משמרתו נסתיימה ואתה באה לקצה משימתו הממושכת. שוב לא יצטרך לעמוד יום שלם מול החלון ולהשקיף על הנכנסים לביתו של שניאורסון. הוא ראה את כיתת החיילים, שהקיפו את הבית ברחוב מאחוויה מס' 22 וידע כי בחלונות הגבוהים החליטו לעצור את הרבי, שהיה חשוד בעיניהם זה מכבר... ● לסיפור המאסר והגאולה

קרא עוד

מסכת קשרים מופלאה ● סקירה מקיפה ומרתקת

  • הרב שלום דובער וולפא
  • 15/06/2010
  • חדשות

קשר נפשי עמוק ומיוחד שרר בין הקשר של הרב מרדכי אליהו לרבי מלך המשיח, שהתבטא במספר ביקורים ויחידויות אצל הרבי, במהלכן שוחחו בנושאים העומדים ברומו של עולם ● הרב אליהו ביטא את התפעלותו העצומה מגדלותו של הרבי, בשלל אירועים והזדמנויות ● עם פטירתו של הרב אליהו זצ"ל, אנו מפרסמים את מערכת הקשרים מתוך הספר "שמן ששון מחבריך" ● לקריאה

קרא עוד

"יש צורך לפסוק שהמשיח צריך לבוא" ● וידאו ● ביקור הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל אצל כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א

בו' מר-חשון תשנ"ב התקיים ביקור הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל אצל כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א. במהלך הביקור עורר הרבי מלך המשיח על הצורך בפסק דין שיביא את הגאולה. הרב אליהו היה ידיד קרוב לחב"ד ומעריץ נלהב של הרבי מלך המשיח. הרב אליהו זכה להפגש מספר פעמים עם הרבי, ביחידויות ביחד עם הרב הראשי הרב אברהם שפירא, בפגישות אלו דנו בדברי תורה וענינים העומדים בראש סדר היום של העם היהודי. הרב היה מראשי הלוחמים למען שלימות ארצנו הקדושה, והשתתף ברבים ממבצעי הקודש שהוכרזו על ידי הרבי.

קרא עוד

"עם כל זה אחכה לו בכל יום שיבוא"

ג' תמוז תש"ע. לב מי לא יחרד, איה הוא החסיד שלא יזדעזע, כאשר עברו שש עשרה שנים מאז החל ההעלם והסתר הנורא בג' תמוז תשנ"ד. האם היה אי מי מאמין לדבר נורא שכזה? האם היה אי מי מסוגל לדמיין גלות נוראה שכזאת? וביחד עם זה: האם היה אי מי מעלה על דעתו שלמרות החושך הכפול ומכופל, תתחזק עדת חסידי חב"ד באמונה ובבטחון ש"הנה זה משיח בא". ודוקא מתוך הכאב, ודוקא מתוך הזעזוע, פורצת ועולה הזעקה של "עד מתי?!", "רצוננו לראות את מלכנו!", והאמונה שאינה נותנת מנוח, בתפילה, תקווה, הכרזה ובקשה, וגם קביעת עובדה: יחי אדוננו מורנו ורבנו מלך המשיח לעולם ועד!

קרא עוד

הערב: התוועדות ג' תמוז הארצית

ההתוועדות הארצית המסורתית המתקיימת מידי שנה תחת הכותרת "עצרת גאולה ומשיח", תתקיים בשבוע הבא אי"ה מחר, יום שלישי ג' תמוז באמפיתאטרון, שד' העצמאות 1 בבת-ים ● בהתוועדות צפויים לשאת דברים, רבנים, שלוחים ואישי ציבור, כאשר בחלק האומנותי יופיעו ברוב שירה וזמרה הזמר אודי דוידי ור' אבי פיאמנטה ותזמורתו ● להרשמה להסעה מאלקנה: 0542112770.

קרא עוד

"הלך מאיתנו שר התורה והענווה, איש אמת ואמונה"

הגאון רבי מרדכי אליהו היה שר התורה, בנגלה, בפסקי הלכה, בלימוד הנסתר-הקבלה והחסידות, יחד עם גדלותו העצומה בכל מכמני התורה הייתה בו ענווה אמיתית ● היה בקשרים אישיים עם גדולי הפוסקים בעולם הליטאי, עם האדמורי"ם וגדולי תורה בכל העולם ● דמותו התמירה הופעתו האצילית המעוררת כבוד והשתאות, חיוכו המאיר ופניו המסגירות אהבה אמיתית לכל אדם ללא הבדל גיל, ידע או רקע ● הרב יוסף הרטמן במאמר פרידה ●

קרא עוד


השיעור ב"דבר מלכות" והתוועדות ליל שישי בבית חב"ד - ביום חמישי בשעה 22:00

שיעור מיוחד בפרשת השבוע לאור שיחותיו של הרבי - ה"דבר מלכות" עם התוועדות ליל שישי * השיעור מיועד לגברים ונוער.

קרא עוד

חודש סיון תש"ע במעון חב"ד אלקנה

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות ובסרטון וידיאו מחודש סיון תש"ע במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד

גלריה מפינת החי במעון חב"ד באלקנה

בכתבה המלאה אתם מוזמנים לצפות בגלריית תמונות מפינת החי במעון, שבנייתה הסתיימה לאחרונה.

קרא עוד

הילדים שמעו את עשרת הדיברות? שילחו את הפרטים והם ישתתפו בהגרלת פרסים - פרס ראשון - טיסה בשמי הארץ.

אין צורך בספח עצמו * שולחים למייל CHABAD@CHABAD-ELKANA.ORG : שם מלא, כתובת, טלפון, בית הכנסת בו שמעו את עשרת הדיברות ותאריך לידה. (ת.ל. משמש למכתב אותו אנו שולחים לפני יום ההולדת) * את הפרטים יש לשלוח עד יום שלישי י"ט סיון (1/6) !! * ההגרלה על אופני הרים ועוד פרסים תיערך אי"ה ביום חמישי כ"א סיון (3/6) בשעה 22:00 בבית חב"ד * פרטי הזוכים יפורסמו למחרת באתר האינטרנט של בית חב"ד.

קרא עוד

גלריית תמונות מפעילות "טנק המצוות" באלקנה

בימי שלישי מגיע "טנק המצוות" לפעילות עם ילדי הישוב * הטנק עוצר בשכונות השונות בישוב ועורך פעילויות עם ילדי הישוב * גלריית תמונות בכתבה המלאה...

קרא עוד


"עצרת גאולה ומשיח" - ג' תמוז ה'תש"ע

כמידי שנה, יוזמת "האגודה למען הגאולה האמיתית והשלימה" את "עצרת גאולה ומשיח" המתקיימת בתאריך ג' תמוז. השנה יתקיים האירוע, ברוב שירה וזמרה, ב-ג' תמוז, יום שלישי, (15.6.10) באמפיתאטרון בבת ים, בשעה 19:00 * בהשתתפות: רבנים, משפיעים, שלוחים ואישי ציבור. בתכנית: קבלת פני הרבי שליט"א מלך המשיח. שלימות הארץ ובטחון עם ישראל. חגיגה לסיום לימוד הרמב"ם היומי * בחלק האומנותי יופיעי כוכבי הזמר החסידי: ר' אבי פיאמנטה ותזמורתו ור' אודי דוידי, ו"ברוב שירה וזמרה". מקומות מיוחדים לנשים. יריד גאולה ומשיח. דוכני אגרות קודש. מכירת כרטיסים במקום. הסעות ממוקדי חב"ד ברחבי הארץ וגם מאלקנה לפרטים נוספים: 0542112770.

קרא עוד

סרטון תלת-מימד מסביר: מדוע אסור לחזור לקווי 67' ● וידאו

באחרונה הושק סרטון תלת-מימד מדהים המסביר מדוע אסור לחזור לקווי 67'. הסרטון נערך על-ידי המרכז הירושלמי, במקביל לכנס וספר בנושא. הסרטון, שמבוסס על ספר שבכתיבתו השתתפו רמטכ"ל, ראש אמ"ן, אלוף פיקוד ועוד קצינים בכירים ביותר בדימוס, מתייחס לאספקים הבטחוניים שכרוכים בהסכם עם הפלסטינים ועל מה אסור בשום פנים ואופן לוותר. המסקנה חד-משמעית וברורה: אסור בשום פנים לחזור לקווי 67' או קרוב לזה. הסרטון יצא בגרסה אנגלית ועברית * לצפייה בוידאו כנסו לכתבה המלאה.

קרא עוד

הערב - "בסוד הנשמה" - שיעור בתניא לנשים

"בסוד הנשמה" - שיעור לנשים בספר התניא * מידי יום רביעי בבית משפחת קלוז'ני, רחוב מגדל דוד 14 בשעה: 21:00 * פרטים נוספים: רויטל - 0527740049. שרה - 054-9770419.

קרא עוד

חג שמח וקבלת התורה בשמחה ובפנימיות

צוות האתר מאחל לגולשים, לתושבי אלקנה ולכלבית ישראל: חג שבועות שמח וקבלת התורה בשמחה ופנימיות ● סח הרבי הריי"ץ: "ועשית חג שבועות" - "שבועות" הוא מלשון שבוע, ו"חג שבועות" פירושו להפוך את השבועות לחג, שימות החול ייעשו ליום טוב ● הרבי מלך המשיח על שבועות: "בכל יום ויום מקבלים אנו את התורה ובכל יום ויום אנו מברכים נותן התורה, שנותנה לנו בכל יום, וביתר שאת הוא בחג השבועות, זמן מתן תורתנו דכללות השנה" ● לקט אמרות ופתגמים מרבותינו נשיאינו על מתן תורה והעבודה שלקראת יום גדול זה ●

קרא עוד