חדשות


נא להתפלל ולומר תהילים לרפואת ערן חיים בן לאה.

הציבור מתבקש לעורר רחמים על ערן חיים בן לאה, והן א-ל כביר לא ימאס.

קרא עוד

ביום חמישי התוועדות שמחת בית השואבה ולימוד לליל הושענא רבה

ביום חמישי ליל הושענא רבה תיערך בסוכת בית חב"ד התוועדות שמחת בית השואבה ולאחריה הלימוד לליל הושענא רבה * בכתבה המלאה כל הפרטים וזמני התפילות ל'הושענא רבה' .

קרא עוד

זמני התפילות לימי חול-המועד סוכות בבית חב"ד

שחרית: 8:10 * מנחה: 17:00 * ערבית: 17:40 * שיעור בענייני היום בין מנחה לערבית * לאחר תפילת ערבית שמחת-בית-השואבה * מועדים לשמחה.

קרא עוד

הנכם מוזמנים לסוכת האחווה, ברחבת בית חב''ד

לברך על ארבעת המינים, לברך "לישב בסוכה", ולשמוח בשמחת בית השואבה * "הרחמן הוא יקים לנו את סוכת דוד הנופלת"...

קרא עוד


"זה כפרתי, זה חליפתי..." • לעריכת כפרות 'און ליין' לחץ כאן

קודם יום הכיפורים נוהגים אנו לערוך "כפרות", מנהג שהושרש עוד מזמן הגאונים • איך עושים את זה? • לעריכת כפרות ולהעברת התרומה 'און ליין' לחץ כאן

קרא עוד

למעלה מאלף לוחות שנה של בית חב"ד אלקנה חולקו השבוע

פעילות רבה הורגשה השבוע בבית חב"ד לרגל חלוקת לוחות השנה החדשים של בית חב"ד כשי לכלל תושבי אלקנה • צוות מתנדבים עמלו שעות על אריזת לוח השנה • לא קיבלתם את לוח השנה? הנכם מוזמנים לעבור במשרדי בית חב"ד ולקבל את לוח השנה החדש • בכתבה המלאה הצצה ללוח השנה.

קרא עוד


השיעור ב"דבר מלכות" והתוועדות ליל שישי בבית חב"ד - ביום חמישי בשעה 22:00

שיעור מיוחד בפרשת השבוע לאור שיחותיו של הרבי - ה"דבר מלכות" עם התוועדות ליל שישי * השיעור מיועד לגברים ונוער.

קרא עוד

שנה חדשה במעון חב"ד אלקנה - ערב ראש השנה תש"ע

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות וקטעי וידיאו מהשבועיים הראשונים במעון חב"ד אלקנה.

קרא עוד

תפילות ראש השנה בבית כנסת חב''ד באלקנה

שמחים אנו להודיע לציבור היקר על זמני התפילות בימי החגים הבאים עלינו לטובה ולברכה * תפילות החגים יתקיימו בבית הכנסת חב''ד באלקנה במרכז המסחרי ע"י הדואר * בית הכנסת ממוזג והתפילות יהיו באוירה מיוחדת כאשר כל אורח מתקבל בברכה, בשמחה ובלבביות כאשר בעת הצורך ינתנו עזרה והדרכה בסידור ובמהלך התפילה * כל הפרטים בכתבה המלאה.

קרא עוד

בבית חב"ד נערכים לחלוקת סלי מזון ותלושי קניה לחגים

כבכל שנה גם השנה יחלק בית חב"ד סלי מזון לנצרכים, בית חב"ד רואה בענין זה חשיבות רבה ומשמש כמנוף לכל הרוצים ליטול חלק בפעילות חשובה זו. לתרומות טל. 054-2112770 או 052-5699691

קרא עוד

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה קִדַמְנוּךָ תְּחִילָה - סליחות מתוך שמחה בבית חב"ד

אמש (מוצ"ש) בשעת חצות התאספו לאמירת סליחות בבית חב"ד. * קודם הסליחות נערכה התוועדות חסידים וסעודת מלוה מלכה, בהם נשפך 'לחיים' כמים * לאחר צפיה בקטעי וידיאו מהסליחות בחצר הרבי ניגשו אל תוך ה'סליחות'... * הסליחות הסתיימו בשירת הניגון "רחמנא דעני" שנמשך דקות ארוכות.

קרא עוד

הרבי מברך את כל עם ישראל בשנה טובה

נוסח המברק שהואיל כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח לשלוח לאנ"ש שי' בכל מרחבי תבל לקראת ראש-השנה ה' תשמ"ג "לשנה טובה תכתבו ותחתמו שבתא טבא ויומא טבא".

קרא עוד

במוצאי שבת הקרוב מצטרפים לאמירת ה'סליחות'

בבית הכנסת חב''ד באלקנה יחלו את אמירת הסליחות במוצאי שבת בשעה 00.37 כאשר לפני כן, החל מהשעה 23:00, תתקיים כנהוג, התוועדות חסידים כשלאחריה יגשו לאמירת הסליחות.

קרא עוד

גידול זקן – בעד ונגד, חודש אלול וי"ג מידות הרחמים

  • ד"ר יחיאל הררי, hitbonenut.net
  • 06/09/2009
  • חדשות

אחד הדיונים המרכזיים אצלנו בבית בשנתיים האחרונות הוא סביב נושא הזקן. אני מתאווה ואשתי מתנגדת בתוקף. עד לפני מספר חודשים הדיון היה תיאורטי בלבד. הספיקו לה ימי ספירת העומר של השנה שעברה, כדי לקבוע שהנושא כלל לא עומד על סדר היום. לטעמה הזקן, כשמו כן הוא, מזקין. בעל פני תינוק ייראה עם זקן מבוגר בהרבה מגילו. הזקן עבורה הוא גם כמו חציית גבול, הרבה מעבר לחזרה בתשובה. את גידול שיער הפנים היא תופסת כהכרזה רשמית, ואולי קצת מאיימת, על אובדן הצביון הישן והסתגלות לחדש.

קרא עוד

התוועדות לרגל ח"י אלול ביום ראשון הקרוב בבית חב"ד

בשבוע הבא יחול ח"י אלול - יום הולדת שני המאורות הגדולים הבעש"ט ואדמו"ר הזקן, בעל ה'תניא' ומייסד חסידות חב"ד. ● בבית חב"ד נתאסף להתוועדות מיוחדת ביום ראשון בשעה 20:30 בערב .

קרא עוד

תפילתו של מתבולל ● סיפור לחודש אלול

שלהי חודש אלול: ניחוחות הימים הנוראים כבר נישאים באוויר. ההכנות לחג בעיצומן. השווקים מלאים סחורה, על הדוכנים נערמות ערמות גדולות של מיני ירקות ופירות שנהוג לאכלם בראש השנה: רימונים, תמרים ועוד ● דברי האיש הפשוט הכו בלבו ובנפשו של היהודי המתבולל בעוצמה רבה. ייתכן שהייתה זו המילה "אצלנו" שהמחישה לו את התהום שנפערה בינו לבין צור מחצבתו; או אולי הזכרת יום הדין המתקרב, היא שעוררה את נשמתו ● סיפור מופלא על הבעל-שם-טוב הקדוש מימי חודש אלול מאת הסופר החסידי מנחם זיגלבוים

קרא עוד

כשהכלב שומע תקיעת שופר... ● וידאו משעשע

במהלך פעילות 'אלולית' שגרתית בסולט לייק סיטי, יוטה השליח הרב בני ציפל תקע בשופר בפני קבוצת ילדים. כלב שעבר במקום, שמע את תקיעות השופר והתעורר גם הוא. צפו בוידאו משעשע ■ לצפיה בוידאו

קרא עוד