חדשות

עומד לצאת לאור לוח שנה מהודר לשנת תש''ע. הזדרזו להקדיש יום פעילות ליקיריכם!

לקראת שנת תש"ע המתקרבת ובאה, עומד בית חב"ד באלקנה להוציא לאור לוח שנה מהודר ■ אתם יכולים להיות שותפים בעשיה של בית חב''ד על-ידי הנצחת והקדשת ימי הולדת, ימי סגולה, ימי זיכרון וכד' בהם תעמוד כל פעילות הקודש ומעשי חסד של בית חב''ד לזכות התורמים ובני משפחותיהם ■ ישנה גם אפשרות לפרסום בלוח ■ צרו קשר עם המשרד 077-5423770 או בנייד 054-2112770 או באמצעות האתר.

קרא עוד

מסיבת סיום במעון חב"ד אלקנה

מסיבת סיום מרשימה ומרגשת במיוחד נערכה עם סיום שנת הלימודים. בואו לצפות בגלריית תמונות בכתבה המלאה.

קרא עוד

חודש מנחם-אב תשס"ט במעון חב"ד אלקנה

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות וסרטון וידיאו קצר מחודש מנחם-אב תשס"ט במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד


השיעור ב"דבר מלכות" והתוועדות ליל שישי בבית חב"ד - ביום חמישי בשעה 22:00

שיעור מיוחד בפרשת השבוע לאור שיחותיו של הרבי - ה"דבר מלכות" עם התוועדות ליל שישי * השיעור מיועד לגברים ונוער.

קרא עוד


קידוש לבנה - דווקא במוצאי תשעה באב

לפני עשרים ושלוש שנה, בשנת תשד"מ, כתב הרבי מלך המשיח מכתב כללי-פרטי, במוצאי תשעה באב. במכתב מעורר הרבי על עריכת קידוש לבנה במוצאי תשעה באב דוקא "כי בשורה טובה היא כי ישראל והשכינה עתידין להתחדש כמותה, וגם כי במנחת תשעה באב נולד המשיח". המשך המכתב ב'כתבה מלאה'

קרא עוד

זמני התפילות בבית חב"ד בצום תשעה באב

באם ח"ו משיח לא בא , אלו זמני התפילות: יום רביעי בערב, ליל ט' באב - כניסת הצום: 19:42 * תפילת ערבית: 20:00, מגילת איכה * יום חמישי, ט' באב - תפילת שחרית: 9:00, אמירת קינות. הנחת תפילין, תפילת מנחה: 19:00 * צאת הצום 20:10 - תפילת ערבית 20:05 * לאחר התפילה – כיבוד קל * קידוש לבנה ברוב עם.

קרא עוד

חודש תמוז תשס"ט במעון חב"ד אלקנה

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות וסרטוני וידיאו קצרים מחודש תמוז תשס"ט במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד


שבת מרוממת עברה על מתפללי ובאי בית חב"ד באלקנה

במהלך השבת שעברה, השתתפו בתפילות ובהתוועדויות אורחים מיוחדים: הרב מנחם מענדל אשכנזי, משפיע בישיבת תורת אמת שבירושלים. הרב יהודה בוטמן, שליח הרבי ומנהל בית חב"ד ברמת השרון. הרב משה ובר, משלוחי הרבי ומנהל מכללת בית חנה בדנייפרופטרובסק, אוקראינה (בנות המכללה שוהות בחופשת הקיץ ב"אורות"). והרב צבי רוזנפלד.

קרא עוד

אלבום פעילות בית חב"ד באלקנה

בכתבה המלאה ניתן לצפות בדפי האלבום לפי נושאים: בית הכנסת, שיעורים והתוועדויות, ערבי נשים, כינוסי ילדים, תהלוכות ל"ג בעומר, מועדון נוער, פעילות בחגים, פעילות עם חיילי צה"ל, פעילות חסד ועוד ועוד * כנסו לכתבה המלאה ותיהנו...

קרא עוד


הברית של משפחת קעניג ביום שישי ערש"ק פרשת בלק בשעה: 10:15 בבית חב"ד.

אנו מודים להשי"ת על כל הטוב אשר גמלנו, ובחסדו הגדול זיכנו להכניס את בננו שיחי' לבריתו של אברהם אבינו * ברית המילה תיערך אי"ה ביום שישי ערב ש"ק פרשת בלק י"א תמוז (3/7) בשעה 10:15 בבית הכנסת ובית חב"ד שבמרכז המסחרי אלקנה * סעודת המצווה תתקיים אי"ה לאחר הברית במועדון 'פרהסיא' * הא-ל הטוב, הוא יתברך, יברך אתכם ואנשי ביתכם יחיו, בתוך כלל אחינו בנ"י יחיו, בברכות מאליפות מנפש ועד בשר * מוקיריכם ומכבדיכם: יצחק ושטערנא שרה קניג.

קרא עוד


כל מה שרצית לדעת על ג' תמוז

ג' תמוז בהסתכלות חסידית, חי וקיים - מה זה משנה?, אין חיים ללא ראש, לחיות דבר מלכות, ג' תמוז אינו יו"ד שבט!, פעטאח! הרי אתה רואה אותי..., קול מבשר מבשר ואומר, אז מה קרה בג' תמוז?, "לא מבינים. נצמדים לדברי הרבי", "הנביא מקראון הייטס", מה הרבי רוצה ממני היום?, אמונה שלימה בנשיא הדור, השמש לא שוקעת, מקורות האמונה בחייו הנצחיים של הרבי, האמונה הפשוטה - היא המפתח להתקשרות ● כתבות, ראיונות ושיעורים מרתקים סביב נושא ג' תמוז בכתבה המלאה.

קרא עוד

חודש סיון תשס"ט במעון חב"ד אלקנה

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות מחודש סיון תשס"ט במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד

הערב (רביעי): עצרת ג' תמוז מרכזית וכנס הקהל

בימים אלו החלו מסתיימות ההכנות לקראת קיומה של ההתוועדות הארצית המסורתית המתקיימת מידי שנה תחת הכותרת "עצרת גאולה ומשיח" שהשנה, לאור ענינה, תהווה גם מעמד מיוחד וכנס הקהל. הכנס יתקיים אי"ה ביום רביעי אור לג' תמוז באמפיתאטרון, שד' העצמאות 1 בבת-ים, בשעה 7:00 בערב, בהשתתפות: רבנים, משפיעים, שלוחים ואישי ציבור. בחלק האומנותי יופיעי כוכבי הזמר החסידי: ר' אבי פיאמנטה ותזמורתו ור' שלמה כהן, ו"ברוב שירה וזמרה" * הסעות מאלקנה בטלפון 054-2112770.

קרא עוד

שיחה מרתקת עם הרב ד"ר קראוס

  • ישי פרידמן * מעייני הישועה
  • 14/06/2009
  • חדשות

בעלון "מעייני הישועה" מתפרסמת השבוע כתבה נרחבת עם ד"ר יצחק קראוס מחבר הספר "השביעי" על "משיחיות בדור השביעי בחב"ד". על פני מספר עמודים מתקיים הראיון בו מסביר ד"ר קראוס כיצד ענין הגאולה והמשיח הינו הדבר המרכזי בכל מבצע ופעילות של הרבי. בראיון אומר ד"ר קראוס כי ככל שלומדים על חב"ד יותר - כך פוחתת הביקורת, וכדוגמא מביא את המשיחיסטים: "היום למשל, ככל שאני לומד יותר את המשנה של הרבי אז אני יכול יותר להבין את התפיסה של המשיחיסטים" ● לקריאת הראיון המלא כנסו לכתבה המלאה.

קרא עוד

מאות ילדי אלקנה האזינו ל'עשרת הדברות' בחג השבועות - בשבוע שעבר נערכה בבית חב"ד ההגרלה.

מאות מילדי אלקנה השתתפו בשמיעת עשרת הדיברות בשנים עשר בתי הכנסת שביישוב * פרטי הזוכים בהגרלה שנערכה בין הילדים ששלחו את טופס ההשתתפות - בכתבה המלאה.

קרא עוד