חדשות


קידוש לבנה - דווקא במוצאי תשעה באב

לפני עשרים ושלוש שנה, בשנת תשד"מ, כתב הרבי מלך המשיח מכתב כללי-פרטי, במוצאי תשעה באב. במכתב מעורר הרבי על עריכת קידוש לבנה במוצאי תשעה באב דוקא "כי בשורה טובה היא כי ישראל והשכינה עתידין להתחדש כמותה, וגם כי במנחת תשעה באב נולד המשיח". המשך המכתב ב'כתבה מלאה'

קרא עוד

זמני התפילות בבית חב"ד בצום תשעה באב

באם ח"ו משיח לא בא , אלו זמני התפילות: יום רביעי בערב, ליל ט' באב - כניסת הצום: 19:42 * תפילת ערבית: 20:00, מגילת איכה * יום חמישי, ט' באב - תפילת שחרית: 9:00, אמירת קינות. הנחת תפילין, תפילת מנחה: 19:00 * צאת הצום 20:10 - תפילת ערבית 20:05 * לאחר התפילה – כיבוד קל * קידוש לבנה ברוב עם.

קרא עוד

חודש תמוז תשס"ט במעון חב"ד אלקנה

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות וסרטוני וידיאו קצרים מחודש תמוז תשס"ט במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד


שבת מרוממת עברה על מתפללי ובאי בית חב"ד באלקנה

במהלך השבת שעברה, השתתפו בתפילות ובהתוועדויות אורחים מיוחדים: הרב מנחם מענדל אשכנזי, משפיע בישיבת תורת אמת שבירושלים. הרב יהודה בוטמן, שליח הרבי ומנהל בית חב"ד ברמת השרון. הרב משה ובר, משלוחי הרבי ומנהל מכללת בית חנה בדנייפרופטרובסק, אוקראינה (בנות המכללה שוהות בחופשת הקיץ ב"אורות"). והרב צבי רוזנפלד.

קרא עוד

אלבום פעילות בית חב"ד באלקנה

בכתבה המלאה ניתן לצפות בדפי האלבום לפי נושאים: בית הכנסת, שיעורים והתוועדויות, ערבי נשים, כינוסי ילדים, תהלוכות ל"ג בעומר, מועדון נוער, פעילות בחגים, פעילות עם חיילי צה"ל, פעילות חסד ועוד ועוד * כנסו לכתבה המלאה ותיהנו...

קרא עוד


הברית של משפחת קעניג ביום שישי ערש"ק פרשת בלק בשעה: 10:15 בבית חב"ד.

אנו מודים להשי"ת על כל הטוב אשר גמלנו, ובחסדו הגדול זיכנו להכניס את בננו שיחי' לבריתו של אברהם אבינו * ברית המילה תיערך אי"ה ביום שישי ערב ש"ק פרשת בלק י"א תמוז (3/7) בשעה 10:15 בבית הכנסת ובית חב"ד שבמרכז המסחרי אלקנה * סעודת המצווה תתקיים אי"ה לאחר הברית במועדון 'פרהסיא' * הא-ל הטוב, הוא יתברך, יברך אתכם ואנשי ביתכם יחיו, בתוך כלל אחינו בנ"י יחיו, בברכות מאליפות מנפש ועד בשר * מוקיריכם ומכבדיכם: יצחק ושטערנא שרה קניג.

קרא עוד


כל מה שרצית לדעת על ג' תמוז

ג' תמוז בהסתכלות חסידית, חי וקיים - מה זה משנה?, אין חיים ללא ראש, לחיות דבר מלכות, ג' תמוז אינו יו"ד שבט!, פעטאח! הרי אתה רואה אותי..., קול מבשר מבשר ואומר, אז מה קרה בג' תמוז?, "לא מבינים. נצמדים לדברי הרבי", "הנביא מקראון הייטס", מה הרבי רוצה ממני היום?, אמונה שלימה בנשיא הדור, השמש לא שוקעת, מקורות האמונה בחייו הנצחיים של הרבי, האמונה הפשוטה - היא המפתח להתקשרות ● כתבות, ראיונות ושיעורים מרתקים סביב נושא ג' תמוז בכתבה המלאה.

קרא עוד

חודש סיון תשס"ט במעון חב"ד אלקנה

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות מחודש סיון תשס"ט במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד

הערב (רביעי): עצרת ג' תמוז מרכזית וכנס הקהל

בימים אלו החלו מסתיימות ההכנות לקראת קיומה של ההתוועדות הארצית המסורתית המתקיימת מידי שנה תחת הכותרת "עצרת גאולה ומשיח" שהשנה, לאור ענינה, תהווה גם מעמד מיוחד וכנס הקהל. הכנס יתקיים אי"ה ביום רביעי אור לג' תמוז באמפיתאטרון, שד' העצמאות 1 בבת-ים, בשעה 7:00 בערב, בהשתתפות: רבנים, משפיעים, שלוחים ואישי ציבור. בחלק האומנותי יופיעי כוכבי הזמר החסידי: ר' אבי פיאמנטה ותזמורתו ור' שלמה כהן, ו"ברוב שירה וזמרה" * הסעות מאלקנה בטלפון 054-2112770.

קרא עוד

שיחה מרתקת עם הרב ד"ר קראוס

  • ישי פרידמן * מעייני הישועה
  • 14/06/2009
  • חדשות

בעלון "מעייני הישועה" מתפרסמת השבוע כתבה נרחבת עם ד"ר יצחק קראוס מחבר הספר "השביעי" על "משיחיות בדור השביעי בחב"ד". על פני מספר עמודים מתקיים הראיון בו מסביר ד"ר קראוס כיצד ענין הגאולה והמשיח הינו הדבר המרכזי בכל מבצע ופעילות של הרבי. בראיון אומר ד"ר קראוס כי ככל שלומדים על חב"ד יותר - כך פוחתת הביקורת, וכדוגמא מביא את המשיחיסטים: "היום למשל, ככל שאני לומד יותר את המשנה של הרבי אז אני יכול יותר להבין את התפיסה של המשיחיסטים" ● לקריאת הראיון המלא כנסו לכתבה המלאה.

קרא עוד

מאות ילדי אלקנה האזינו ל'עשרת הדברות' בחג השבועות - בשבוע שעבר נערכה בבית חב"ד ההגרלה.

מאות מילדי אלקנה השתתפו בשמיעת עשרת הדיברות בשנים עשר בתי הכנסת שביישוב * פרטי הזוכים בהגרלה שנערכה בין הילדים ששלחו את טופס ההשתתפות - בכתבה המלאה.

קרא עוד

הילדים שמעו את עשרת הדיברות? שילחו את הפרטים והם ישתתפו בהגרלת פרסים - פרס ראשון - אופני הרים.

אין צורך בספח עצמו * שולחים למייל CHABAD@CHABAD-ELKANA.ORG : שם מלא, כתובת, טלפון, בית הכנסת בו שמעו את עשרת הדיברות ותאריך לידה. (ת.ל. משמש למכתב אותו אנו שולחים לפני יום ההולדת) * את הפרטים יש לשלוח עד יום שלישי י"ז סיון (9/6) !! * ההגרלה על אופני הרים ועוד פרסים תיערך אי"ה ביום חמישי י"ט סיון (11/6) בשעה 22:00 בבית חב"ד * פרטי הזוכים יפורסמו למחרת באתר האינטרנט של בית חב"ד.

קרא עוד

חג שמח וקבלת התורה בשמחה ובפנימיות

צוות בית חב"ד באלקנה מאחל לכם חג שבועות שמח וקבלת התורה בשמחה ופנימיות ● בכתבה המלאה לקט אמרות ופתגמים מרבותינו נשיאינו על מתן תורה והעבודה שלקראת יום גדול זה ● סח הרבי הריי"ץ: "ועשית חג שבועות" - "שבועות" הוא מלשון שבוע, ו"חג שבועות" פירושו להפוך את השבועות לחג, שימות החול ייעשו ליום טוב ● הרבי מלך המשיח על שבועות: "בכל יום ויום מקבלים אנו את התורה ובכל יום ויום אנו מברכים נותן התורה, שנותנה לנו בכל יום, וביתר שאת הוא בחג השבועות, זמן מתן תורתנו דכללות השנה".

קרא עוד

תזכורת: לא לשכוח לערוך עירוב תבשילין

כאשר יום השבת חל מיד לאחר-יום טוב, עלינו לערוך "עירוב תבשילין" על-מנת להתיר את הבישול ביום שישי, לקראת השבת * העירוב נערך בערב החג ובאמצעותו מותר להכין מזון טרי (בדרכים המותרות ביום-טוב – באמצעות העברת אש מאש וכדומה) עבור השבת * עבור העירוב יש להכין מזון מבושל (בשר או דגים בנפח של 27 סמ"ק לפחות) וכן לחם או חלה (בנפח 54 סמ"ק לפחות) * יש לשמור את העירוב עד לאחר סיום הבישולים לשבת * יש לומר את הברכה "ברוך אתה אד-ני א-לוהינו מלך העולם אשר קידשנו במצותיו וציוונו על מצוות ערוב", ולאחר-מכן להוסיף: "בעירוב הזה יהיה מותר לנו לאפות, ולבשל, ולהטמין, ולהדליק נר, ולתקן ולעשות כל צרכינו מיום-טוב לשבת".

קרא עוד

כל הילדים באים לבית הכנסת לשמוע את עשרת הדיברות ומשתתפים בהגרלת פרסים - פרס ראשון: אופני הרים.

בחג שבועות הולכים לבית הכנסת ושומעים את עשרת הדיברות * לאחר החג ממלאים את ספח ההגרלה ושולחים למייל: CHABAD@CHABAD-ELKANA.ORG או מדפיסים ושולחים ל"בית חב"ד" אלקנה - ת.ד. 722 אלקנה * הספח להורדה בכתבה המלאה.

קרא עוד

כינוס שבועות מיוחד לילדי הישוב

יום שישי (29.5) חג השבועות בשעה 18:30 אחה"צ בבית חב"ד במרכז המסחרי * בתוכנית: אמירת פסוקים, חידון לחג, שעשועונים לחג, סיפור החג * קריאת עשרת הדיברות בשעה 19:00 בדיוק! * ארטיק לכל משתתף.

קרא עוד