חדשות

"להאיר את הנשמה" - סמינר חוויתי בגליל הקסום!

"התקשרות-חויה רוחנית" מציע: הצטרפו אלינו לשלושה ימי נופש מרתקים בנושא: "מעט אור דוחה הרבה מן החושך" על פי תורת הקבלה והחסידות חמישי שישי שבת 27-29-08 ר"ח כסליו לפרטים 0576795770

קרא עוד

חודש מר-חשון תשס"ט במעון חב"ד אלקנה

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות מחודש מר-חשון במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד

כוס תנחומים למרת פנינה פולונסקי תחי'

בית חב''ד באלקנה שולח את תנחומיו למרת פנינה פולונסקי תחי' על פטירת אמה מרת טובה יונתן ז"ל. "המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד", מן השמים תנוחמו ואך טוב וחסד ימצאוכם תמיד כל הימים * יושבים שבעהברח' פרלשטיין 5ג' בעיר בת-ים עד יום שני.

קרא עוד

ז' במר-חשוון: שואלים על הגשמים

הערב ליל ז' במר-חשוון מתחילים בארץ-ישראל לשאול 'טל ומטר' בברכת השנים. בן ארץ-ישראל הנמצא בחוץ-לארץ ובן חו"ל הנמצא בארץ-ישראל - כל אחד מהם ישאל כבני הארץ שנמצא בה. אם התחיל לשאול בארץ-ישראל בז' במרחשוון ואחר-כך יצא לחו"ל, ממשיך לשאול כבני ארץ-ישראל; אך אם נעשה שליח ציבור - ישאל בחזרת-הש"ץ כבני חו"ל. אין מפסיקים כדי להכריז 'טל ומטר' לפני תפילת שמונה-עשרה. פרטי ההלכה באם שכח לומר "ותן טל ומטר לברכה" ב'כתבה מלאה'

קרא עוד

שמחת בית השואבה באלקנה - גלריית תמונות.

אין מה לומר. במתחם בית חב"ד אלקנה היה שמח. ומי שלא ראה שמחת בית השואבה בבית חב"ד, לא ראה שמחה בימיו... בכתבה המלאה גלריית תמונות מאירועי שמחת בית השואבה במוצאי חג ראשון ומוצאי שבת חוה"מ.

קרא עוד

זמני תפילות שבת-קודש פרשת בראשית בבית חב"ד

"כשם שאדם מעמיד את עצמו בשבת בראשית, כך יהיה כל השנה... האור והחיות כו' שמאיר בשבת בראשית, נמשך על כללות השנה" (בשם הבעש"ט)

קרא עוד
לימוד ליל הושענא רבה בבית חב"ד

ביום ראשון הקרוב תיערך בסוכת בית חב"ד התוועדות שמחת בית השואבה ולאחריה הלימוד לליל הושענא רבה * כל הפרטים בכתבה המלאה *

קרא עוד

הנכם מוזמנים לסוכת האחווה, ברחבת בית חב''ד

לברך על ארבעת המינים, לברך "לישב בסוכה", ולשמוח בשמחת בית השואבה במוצאי שבת, פרטים בכתבה

קרא עוד

השיעור ב"דבר מלכות" והתוועדות שמחת בית השואבה בסוכת בית חב"ד - הערב (חמישי) בשעה 22:00

שיעור מיוחד בפרשת השבוע לאור שיחותיו של הרבי - ה"דבר מלכות" עם התוועדות שמחת בית השואבה.

קרא עוד
"הרחמן הוא יקים לנו את סוכת..."

הסוכה הציבורית במרכז המסחרי - במהלך הקמתה...

קרא עוד


המסע אל האתרוג

הדרך שעושה האתרוג מרגע גדילתו ועד לרגע בו אנו מחזיקים אותו בידינו ומברכים עליו, ארוכה ■ כיצד בוחרים אתרוג, מה עושים עם אתרוג שנפסל, מהו מהלך גדילת האתרוג ועוד

קרא עוד

שמו המיוחד של היום שלמחרת יוה"כ - בשם ה´

גוט יום טוב" וחג שמח לכל בית ישראל, בפרט שהיום שלמחרת יום הכיפורים הינו יום מיוחד שאף זכה לשם מיוחד והוא - "בשם ה'". זהו שמו של היום כפי שמעיד על כך הבעש"ט ואף מצרף לזה ביאור, אותו ניתן לקרוא בספר המנהגים חב"ד * קביעה זו, לומר "גוט יום טוב" מלמדת שאכן התקבלו תפילותינו וכוללת את היום טוב הכי גדול, הגאולה האמיתית והשלימה ע"י הרבי שליט"א מלך המשיח, תיכף ומיד ממש.

קרא עוד

"כח השמחה" סמינר שמחת תורה יוצא לדרך...

את "שמחת תורה" אנחנו חוגגים בשלושה ימי נופש חויתיים ומרתקים ביופיה המשכר של ירושלים בנושא "כח השמחה"- הובלת המציאות בשמחה וביטחון עפ"י תורת החסידות!

קרא עוד