חדשות

"כח השמחה" סמינר שמחת תורה יוצא לדרך...

את "שמחת תורה" אנחנו חוגגים בשלושה ימי נופש חויתיים ומרתקים ביופיה המשכר של ירושלים בנושא "כח השמחה"- הובלת המציאות בשמחה וביטחון עפ"י תורת החסידות!

קרא עוד

גמר חתימה טובה

בית חב"ד אלקנה מאחל לידידנו ולכל בית ישראל גמר חתימה טובה ושנה טובה ומתוקה, שנת גאולה שלימה

קרא עוד

זמני התפילות ליום הכיפורים בבית הכנסת חב"ד באלקנה

שמחים אנו להודיע לציבור היקר על זמני התפילות ביום הכיפורים הבא עלינו לטובה ולברכה * התפילות יתקיימו בבית הכנסת חב''ד באלקנה במרכז המסחרי (ע"י הדואר) * בית הכנסת ממוזג והתפילות יהיו באוירה חמה וחסידית כאשר כל אורח מתקבל בברכה, בשמחה ובלבביות * אין צורך בתשלום או בהזמנת מקומות * בכתבה המלאה פירוט זמני תפילות יום כיפור.

קרא עוד

לקראת יום כיפור - "פדיון כפרות"

לאחר אמירת הנוסח, ניתן לתרום את פדיון הכפרות באמצעות האתר על-ידי לחיצה על ה'תרנגול'. בכתבה המלאה.

קרא עוד

כפרות. בגלל המסורת

"אפשר לעשות כפרות גם על כסף, אבל המנהג המקורי הוא להשתמש בתרנגולים" * הגיע הזמן להפסיק להציק, בשם צדקנות מזוייפת, להמוני בית-ישראל המבקשים לקיים את מנהג ה'כפרות' כפי שקיימוהו אבות אבותיהם

קרא עוד

עשרות תושבים שמעו את תקיעת השופר בראש השנה על ידי בית חב"ד

פעילי בית חב"ד יצאו במשך היום הראשון והשני של ראש השנה ל"מבצע שופר" שבמסגרתו תקעו בשופר במוקדים שונים במשך שעות אחר הצהריים.

קרא עוד


השיעור ב"דבר מלכות" והתוועדות ליל שישי בבית חב"ד - ביום חמישי בשעה 22:00

שיעור מיוחד בפרשת השבוע לאור שיחותיו של הרבי - ה"דבר מלכות" עם התוועדות ליל שישי.

קרא עוד

זמני תפילות ראש השנה בבית הכנסת ובית חב''ד באלקנה

שמחים אנו להודיע לציבור היקר על זמני התפילות בימי החגים הבאים עלינו לטובה ולברכה * תפילות החגים יתקיימו בבית הכנסת חב''ד באלקנה במרכז המסחרי ע"י הדואר * בית הכנסת ממוזג והתפילות יהיו באוירה מיוחדת כאשר כל אורח מתקבל בברכה, בשמחה ובלבביות כאשר בעת הצורך ינתנו עזרה והדרכה בסידור ובמהלך התפילה * כל הפרטים בכתבה המלאה.

קרא עוד

בבית חב"ד נערכים לחלוקת סלי מזון ותלושי קניה לחגים

כבכל שנה גם השנה יחלק בית חב"ד סלי מזון לנצרכים, בית חב"ד רואה בענין זה חשיבות רבה ומשמש כמנוף לכל הרוצים ליטול חלק בפעילות חשובה זו. לתרומות טל. 054-2112770 או 052-5699691

קרא עוד

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה קִדַמְנוּךָ תְּחִילָה - סליחות מתוך שמחה בבית חב"ד * גלריה

אמש (מוצ"ש) בשעת חצות התאספו לאמירת סליחות בבית חב"ד. * קודם הסליחות נערכה התוועדות חסידים וסעודת מלוה מלכה, בהם נשפך 'לחיים' כמים * לאחר צפיה בקטעי וידיאו מהסליחות בחצר הרבי ניגשו אל תוך ה'סליחות'... * הסליחות הסתיימו בשירת הניגון "רחמנא דעני" שנמשך דקות ארוכות... *גלריית תמונות בכתבה המלאה

קרא עוד

חודש אלול תשס"ח במעון חב"ד באלקנה

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות מחודש אלול במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד

במוצאי שבת הקרוב מצטרפים לאמירת ה'סליחות'

בבית הכנסת חב''ד באלקנה יחלו את אמירת הסליחות במוצאי שבת בשעה 00.35 כאשר לפני כן, החל מהשעה 23:00, תתקיים כנהוג, התוועדות חסידים כשלאחריה יגשו לאמירת הסליחות.

קרא עוד

שנת הקהל: נוסעים לרבי לתשרי!

התאחדות החסידים לקבלת פני משיח" יוצאים בימים אלו בקמפיין מיוחד אודות הנסיעה לרבי מלך המשיח לחודש החגים במיוחד בשנת הקהל. המודעות יופצו לעודד להגיע ולהתראות עם נשיא הדור בחגי תשרי. המעוניינים לנסוע ואין להם עדיין ויזה מוזמנים לפנות בהקדם האפשרי לטל': 054-2497704.

קרא עוד

התוועדות לרגל ח"י אלול ביום חמישי בשעה 22:00 בבית חב"ד

ביום חמישי יחול ח"י אלול - יום הולדת שני המאורות הגדולים הבעש"ט ואדמו"ר הזקן, בעל ה'תניא' ומייסד חסידות חב"ד. בבית חב"ד נתאסף להתוועדות מיוחדת ושיעור בפרשת השבוע לאור שיחותיו של הרבי - ה"דבר מלכות".

קרא עוד

תפילתו של מתבולל ● סיפור לחודש אלול

שלהי חודש אלול: ניחוחות הימים הנוראים כבר נישאים באוויר. ההכנות לחג בעיצומן. השווקים מלאים סחורה, על הדוכנים נערמות ערמות גדולות של מיני ירקות ופירות שנהוג לאכלם בראש השנה: רימונים, תמרים ועוד ● דברי האיש הפשוט הכו בלבו ובנפשו של היהודי המתבולל בעוצמה רבה. ייתכן שהייתה זו המילה "אצלנו" שהמחישה לו את התהום שנפערה בינו לבין צור מחצבתו; או אולי הזכרת יום הדין המתקרב, היא שעוררה את נשמתו ● סיפור מופלא על הבעל-שם-טוב הקדוש מימי חודש אלול מאת הסופר החסידי מנחם זיגלבוים

קרא עוד

השבוע הראשון במעון חב"ד באלקנה - אלול תשס"ח

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות וקטעי וידיאו מהשבוע הראשון במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד

חודש אלול - בודקים את המזוזות

החודש פותח בית-חב"ד במבצע מיוחד לבדיקת תפילין ומזוזות, וזאת על-פי מנהג ישראל לבדוק את כשרות התפילין והמזוזות בחודש אלול, אחת לשנה.

קרא עוד

הדינוזארים וה"מאיץ" בתורתו של הרבי ● מיוחד

  • מאת שלום בער קרומבי, באדיבות מגזין 'בית משיח'
  • 03/09/2008
  • חדשות

בשבוע שעבר רעש העולם כולו לאחר הניסוי הראשון ל"מאיץ" המדעי שפותח במטרה לנסות ולחקור את סודות הבריאה והיקום. צוות של 8,000 מדענים מכל רחבי העולם, עמל במשך 15 שנה כדי לפתח את מאיץ החלקיקים הגדול בעולם, באמצעותו מבקשים המדענים להבין את סודות הבריאה ● בניסוי זה ניסו המדענים לשחזר את אפקט "המפץ הגדול" באמצעות מאיץ החלקיקים החדש שיצרו, שהינו המאיץ הגדול בעולם ● בעוד 10 שנים יושלם הפרוייקט, שעלותו מיליארדי דולרים ואז יציגו המדענים את מסקנותיהם ● כיצד הגיב העולם הדתי לניסוי, ומה דעתו של הרבי מלך המשיח?

קרא עוד

עשרות רבות מתושבי אלקנה בהרצאתו המרתקת של הרב מקובר

ביום חמישי שעבר התמלא בית חב"ד בתושבי הישוב שבאו להרצאתו של הרב מנחם מקובר על בית המקדש * רבים נשארו מחוץ לבית חב"ד מחוסר מקום * את הערב פתח שליח הרבי מלך המשיח שליט"א בשיחתו של הרבי אודות המשמעות הפנימית של התקופה בו אנו נמצאים, לאחר מכן ניתנה הרצאה מאלפת מפי הרב מנחם מקובר בנושא בית המקדש * ההרצאה לוותה במצגת מדהימה ביופייה, הממחישות את מבנה הבית ואת הכלים הנאים * גלריית תמונות וקטע וידיאו בכתבה המלאה.

קרא עוד