חדשות

המהדרין וכך פסק אדמו"ר הזקן: לעשות פרוזבול לפני ראש השנה תשס"ח

  • הרב מרדכי ביסטריצקי, רב קהילת חב"ד בצפת, ואחראי מחלקת הכשרות בעיר.
  • 10/09/2007
  • חדשות

על תקנת וידיני פרוזבול, על אופן כתיבת פרוזבול, מי חייב בו? נשים ורווקים? האם שביעית משמטת משכנתא? האם שותפות נשמטת בשביעית? כיצד מוסרים שטרות לבית הדין? מה דינו של מי שתבע חובו ללא פרוזבול? מה דין מלווה הנמצא בחו"ל והלוה בארץ? תשובות לשאלות נוספות ועוד בסיכום דיני פרוזבול מאת הרב מרדכי ביסטריצקי רב קהילת חב"ד בצפת, ואחראי מחלקת הכשרות בעיר.

קרא עוד

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה קִדַמְנוּךָ תְּחִילָה - סליחות מתוך שמחה בבית חב"ד

אמש (מוצ"ש) בשעת חצות התאספו לאמירת סליחות בבית חב"ד. * קודם הסליחות נערכה התוועדות חסידים וסעודת מלוה מלכה, בהם נשפך 'לחיים' כמים * לאחר צפיה בקטעי וידיאו מהסליחות בחצר הרבי ניגשו אל תוך ה'סליחות'... * הסליחות הסתיימו בשירת הניגון "רחמנא דעני" שנמשך דקות ארוכות.

קרא עוד

השבוע הראשון במעון...

בכתבה המלאה ניתן לצפות בדף הקשר המיוחד לרגל פתיחת שנה"ל, בוידיאו ובתמונות של השבוע הראשון במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד

זמני התפילה השבת - פרשת נצבים וילך

הבעש"ט אומר שבשבת זו הקב"ה בעצמו מברך את החודש השביעי, המושבע והמשביע ברוב טוב לבית-ישראל על כל השנה, ובכוח זה ישראל מברכים את החודשים י"א פעמים בשנה * זמני התפילות וההתוועדויות בכתבה המלאה.

קרא עוד

במוצאי שבת הקרוב מצטרפים לאמירת ה'סליחות'

בבית הכנסת חב''ד באלקנה יחלו את אמירת הסליחות במוצאי שבת בשעה 00.30 כאשר לפני כן, החל מהשעה 22:30, תתקיים כנהוג, התוועדות חסידים כשלאחריה יגשו לאמירת הסליחות.

קרא עוד

כפרות על כפרות...

  • המאייר החב"די ר' יחיאל אופנר
  • 16/09/2007
  • חדשות

מובא בהלכות כפרות "אלא יכוון שכל מה שנעשה עם התרנגול היה ראוי שיעשה לו". שבעים פנים לתורה

קרא עוד

עשרות תושבים שמעו את תקיעת השופר בראש השנה

פעילי בית חב"ד יצאו במשך היום הראשון והשני של ראש השנה ל"מבצע שופר" שבמסגרתו תקעו בשופר במוקדים שונים במשך שעות אחר הצהריים.

קרא עוד

הרבי מברך את כל עם ישראל בשנה טובה

נוסח המברק שהואיל כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח לשלוח לאנ"ש שי' בכל מרחבי תבל לקראת ראש-השנה ה' תשמ"ג "לשנה טובה תכתבו ותחתמו שבתא טבא ויומא טבא".

קרא עוד

המסע אל האתרוג

הדרך שעושה האתרוג מרגע גדילתו ועד לרגע בו אנו מחזיקים אותו בידינו ומברכים עליו, ארוכה ■ כיצד בוחרים אתרוג, מה עושים עם אתרוג שנפסל, מהו מהלך גדילת האתרוג ועוד

קרא עוד

בבית חב"ד נערכים לחלוקת סלי מזון ותלושי קניה לחגים

כבכל שנה גם השנה יחלק בית חב"ד סלי מזון לנצרכים, בית חב"ד רואה בענין זה חשיבות רבה ומשמש כמנוף לכל הרוצים ליטול חלק בפעילות חשובה זו. לתרומות טל. 054-2112770 או 052-5699691

קרא עוד


תפילות ראש השנה בבית כנסת חב''ד באלקנה

שמחים אנו להודיע לציבור היקר על זמני התפילות בימי החגים הבאים עלינו לטובה ולברכה * תפילות החגים יתקיימו בבית הכנסת חב''ד באלקנה במרכז המסחרי ע"י הדואר * בית הכנסת ממוזג והתפילות יהיו באוירה מיוחדת כאשר כל אורח מתקבל בברכה, בשמחה ובלבביות כאשר בעת הצורך ינתנו עזרה והדרכה בסידור ובמהלך התפילה * כל הפרטים בכתבה המלאה.

קרא עוד

זמני תפילות שבת בראשית בבית חב"ד

"כשם שאדם מעמיד את עצמו בשבת בראשית, כך יהיה כל השנה... האור והחיות כו' שמאיר בשבת בראשית, נמשך על כללות השנה" (בשם הבעש"ט)

קרא עוד

מתכוננים לשנה החדשה

כידוע, ימי חודש אלול הם ימי ההכנה לקראת ראש השנה וחגי תשרי. ימים אלו מנוצלים לחשבון נפש על השנה החולפת וקבלת החלטות טובות לקראת השנה החדשה. מנהג עתיק שנמסר בקבלה מהבעל-שם-טוב, לומר בכל יום מימי חודש אלול עד יום כיפור, 3 פרקי תהילים. כמו כן מנהג ישראל לשמוע בכל יום תקיעת שופר. בכתבה המלאה תוכלו למצוא טבלה עם פרקי התהילים לפי ימי החודש וגם סרטון קצר...

קרא עוד

הנכם מוזמנים לסוכת האחווה, ברחבת בית חב''ד

לברך על ארבעת המינים, לברך "לישב בסוכה", ולשמוח עם חסידי חב''ד בשמחת בית השואבה במוצאי שבת, פרטים בכתבה

קרא עוד

"מתיחת פנים" למעון חב"ד באלקנה

במעון חב"ד בישוב החליטו לנצל את החופשה ליעל ולשפץ את מבנה המעון וחצר המשחקים לשנת הלימודים הבאה. מעל 25,000 ש"ח הושקעו בשיפוץ הנרחב שבוצע במקום. תמונות בכתבה המלאה.

קרא עוד

כך עודד הרב קוק את הפעילות המחתרתית ברוסיה

  • הרב יוסף יצחק קמינצקי
  • 17/08/2007
  • חדשות

ביום ג' באלול ימלאו שבעים ושתיים שנה לפטירתו של הרב הגאון ר' אברהם יצחק הכהן קוק ז"ל, הרב הראשי לארץ ישראל. בעבר כבר פורסם על הקשר האמיץ שהיה להרב קוק עם אדמו"ר הריי"צ, כשעיקר עזרתו היתה בהשגת רשיונות כניסה לארץ ישראל לחסידי חב"ד שחיו ברוסיה תחת המכבש הסובייטי ■ בתקופה האחרונה נחשף, במרתפי הק.ג.ב. ברוסיה, תיק חקירה של אחד הפעילים המרכזיים במחתרת החסידית שפעלה בשליחותו של אדמו"ר הריי"צ, בשנות האימה ברוסיה הסובייטית. מעיון בתיק זה מתבררים פרטים חדשים על העומדים בראש הפעילות המחתרתית בשנות הצ'. וכן מתגלים פרטים חדשים על חלקו של הרב קוק בעידוד פעילות זו ■ לסיפור המלא כנסו לכתבה המלאה

קרא עוד

חודש אלול - בודקים את המזוזות

החודש פותח בית-חב"ד במבצע מיוחד לבדיקת תפילין ומזוזות, וזאת על-פי מנהג ישראל לבדוק את כשרות התפילין והמזוזות בחודש אלול, אחת לשנה.

קרא עוד


השבוע האחרון במעון חב"ד - פרשת ראה

בכתבה המלאה ניתן לצפות בדף הקשר המיוחד לרגל סוף השנה, בוידיאו ובתמונות של השבוע האחרון במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד