חדשות

לקראת יום כיפור - "פדיון כפרות"

האר"י הקדוש היה נזהר מאוד לקיים מנהג כפרות, כמובא בספרי הקודש. מנהג זה הינו סגולה לשנה טובה ומוצלחת בגשמיות וברוחניות בפרנסה ובבריאות.

קרא עוד

הערב: שעון חורף בישראל

שעון החורף חוזר: בלילה בין שבת לראשון יתבקשו אזרחי ישראל להחזיר בשעה ‭02:00‬ את שעונם שעה אחת לאחור לשעה ‭,01:00‬ ותקופת שעון הקיץ שהחלה ב־30 במארס תסתיים. על פי חוק קביעת שעון הקיץ, תוקף השעון מתחיל ביום שישי האחרון שלפני ה-2 באפריל בכל שנה ומסתיים ביום ראשון האחרון שלפני התאריך העברי, י' בתשרי. השנה פעל השעון 170 יום, ועל פי ההערכות הוא חסך למשק הישראלי סכום של כ-80 מיליון שקל על ידי חיסכון באנרגיה.

קרא עוד

סדנאות שופר בערוץ 2

סדנאות השופר כבשו את כל העולם ומאות אלפי ילדים למדו כיצד מכינים שופר בצורה חוויתית ומיוחדת. גם בארץ הקודש מפעיל הרב שמריה הראל סדנת שופרות מוצלחת ביותר שהגיעה לעשרות אלפי ילדי ישראל שלמדו והתרגשו מהכנת שופר עצמי. שמע הסדנא המוצלחת הגיע גם לערוץ 2 בטלויזיה שביקשו מהרב הראל להגיע עם סדנת השופרות לאולפן שם סיפר על הסדנא ועל המניע לפעילות: הוראת הרבי מלך המשיח.

קרא עוד

ברכת שנה טובה ומתוקה - שנת משיח וגאולה

בית חב''ד וצוות האתר מאחל לגולשינו היקרים, לתושבי אלקנה ולכל בית ישראל: שנה טובה וכתיבה וחתימה טובה, שנת גאולה וישועה

קרא עוד

"תחל שנה וברכותיה" - השבוע במעון חב"ד - ערב ראש השנה

בכתבה המלאה ניתן לצפות בדף הקשר, בוידיאו ובתמונות של השבוע האחרון וההכנות לראש השנה במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד

המהדרין וכך פסק אדמו"ר הזקן: לעשות פרוזבול לפני ראש השנה תשס"ח

  • הרב מרדכי ביסטריצקי, רב קהילת חב"ד בצפת, ואחראי מחלקת הכשרות בעיר.
  • 10/09/2007
  • חדשות

על תקנת וידיני פרוזבול, על אופן כתיבת פרוזבול, מי חייב בו? נשים ורווקים? האם שביעית משמטת משכנתא? האם שותפות נשמטת בשביעית? כיצד מוסרים שטרות לבית הדין? מה דינו של מי שתבע חובו ללא פרוזבול? מה דין מלווה הנמצא בחו"ל והלוה בארץ? תשובות לשאלות נוספות ועוד בסיכום דיני פרוזבול מאת הרב מרדכי ביסטריצקי רב קהילת חב"ד בצפת, ואחראי מחלקת הכשרות בעיר.

קרא עוד

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה קִדַמְנוּךָ תְּחִילָה - סליחות מתוך שמחה בבית חב"ד

אמש (מוצ"ש) בשעת חצות התאספו לאמירת סליחות בבית חב"ד. * קודם הסליחות נערכה התוועדות חסידים וסעודת מלוה מלכה, בהם נשפך 'לחיים' כמים * לאחר צפיה בקטעי וידיאו מהסליחות בחצר הרבי ניגשו אל תוך ה'סליחות'... * הסליחות הסתיימו בשירת הניגון "רחמנא דעני" שנמשך דקות ארוכות.

קרא עוד

השבוע הראשון במעון...

בכתבה המלאה ניתן לצפות בדף הקשר המיוחד לרגל פתיחת שנה"ל, בוידיאו ובתמונות של השבוע הראשון במעון חב"ד באלקנה.

קרא עוד

זמני התפילה השבת - פרשת נצבים וילך

הבעש"ט אומר שבשבת זו הקב"ה בעצמו מברך את החודש השביעי, המושבע והמשביע ברוב טוב לבית-ישראל על כל השנה, ובכוח זה ישראל מברכים את החודשים י"א פעמים בשנה * זמני התפילות וההתוועדויות בכתבה המלאה.

קרא עוד

במוצאי שבת הקרוב מצטרפים לאמירת ה'סליחות'

בבית הכנסת חב''ד באלקנה יחלו את אמירת הסליחות במוצאי שבת בשעה 00.30 כאשר לפני כן, החל מהשעה 22:30, תתקיים כנהוג, התוועדות חסידים כשלאחריה יגשו לאמירת הסליחות.

קרא עוד

כפרות על כפרות...

  • המאייר החב"די ר' יחיאל אופנר
  • 16/09/2007
  • חדשות

מובא בהלכות כפרות "אלא יכוון שכל מה שנעשה עם התרנגול היה ראוי שיעשה לו". שבעים פנים לתורה

קרא עוד

עשרות תושבים שמעו את תקיעת השופר בראש השנה

פעילי בית חב"ד יצאו במשך היום הראשון והשני של ראש השנה ל"מבצע שופר" שבמסגרתו תקעו בשופר במוקדים שונים במשך שעות אחר הצהריים.

קרא עוד

הרבי מברך את כל עם ישראל בשנה טובה

נוסח המברק שהואיל כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח לשלוח לאנ"ש שי' בכל מרחבי תבל לקראת ראש-השנה ה' תשמ"ג "לשנה טובה תכתבו ותחתמו שבתא טבא ויומא טבא".

קרא עוד

המסע אל האתרוג

הדרך שעושה האתרוג מרגע גדילתו ועד לרגע בו אנו מחזיקים אותו בידינו ומברכים עליו, ארוכה ■ כיצד בוחרים אתרוג, מה עושים עם אתרוג שנפסל, מהו מהלך גדילת האתרוג ועוד

קרא עוד

בבית חב"ד נערכים לחלוקת סלי מזון ותלושי קניה לחגים

כבכל שנה גם השנה יחלק בית חב"ד סלי מזון לנצרכים, בית חב"ד רואה בענין זה חשיבות רבה ומשמש כמנוף לכל הרוצים ליטול חלק בפעילות חשובה זו. לתרומות טל. 054-2112770 או 052-5699691

קרא עוד


תפילות ראש השנה בבית כנסת חב''ד באלקנה

שמחים אנו להודיע לציבור היקר על זמני התפילות בימי החגים הבאים עלינו לטובה ולברכה * תפילות החגים יתקיימו בבית הכנסת חב''ד באלקנה במרכז המסחרי ע"י הדואר * בית הכנסת ממוזג והתפילות יהיו באוירה מיוחדת כאשר כל אורח מתקבל בברכה, בשמחה ובלבביות כאשר בעת הצורך ינתנו עזרה והדרכה בסידור ובמהלך התפילה * כל הפרטים בכתבה המלאה.

קרא עוד

זמני תפילות שבת בראשית בבית חב"ד

"כשם שאדם מעמיד את עצמו בשבת בראשית, כך יהיה כל השנה... האור והחיות כו' שמאיר בשבת בראשית, נמשך על כללות השנה" (בשם הבעש"ט)

קרא עוד

מתכוננים לשנה החדשה

כידוע, ימי חודש אלול הם ימי ההכנה לקראת ראש השנה וחגי תשרי. ימים אלו מנוצלים לחשבון נפש על השנה החולפת וקבלת החלטות טובות לקראת השנה החדשה. מנהג עתיק שנמסר בקבלה מהבעל-שם-טוב, לומר בכל יום מימי חודש אלול עד יום כיפור, 3 פרקי תהילים. כמו כן מנהג ישראל לשמוע בכל יום תקיעת שופר. בכתבה המלאה תוכלו למצוא טבלה עם פרקי התהילים לפי ימי החודש וגם סרטון קצר...

קרא עוד

הנכם מוזמנים לסוכת האחווה, ברחבת בית חב''ד

לברך על ארבעת המינים, לברך "לישב בסוכה", ולשמוח עם חסידי חב''ד בשמחת בית השואבה במוצאי שבת, פרטים בכתבה

קרא עוד