חדשות


ד"ש ממעון חב"ד אלקנה - חודש אדר תשע"ג

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות מחודש אדר במעון חב"ד אלקנה.

קרא עוד

היערכות מוגברת למבצע פורים

פחות משבועיים נותרו לחג הפורים ובבתי חב"ד בכל רחבי תבל מתכנונים למבצע פורים בהיקף נרחב. במהלך החג יזכו השלוחים את המוני בית-ישראל בקריאת המגילה ויאפשרו להם לקיים את מצוות משלוח-מנות ומתנות לאביונים. לפני החג יבקרו השלוחים במוסדות החינוך השונים וינחילו לילדים את תודעת הפורים ומצוותיו. על פי הוראתו של הרבי מלך המשיח שליט"א, נערכים השלוחים להביא את שמחת הפורים לכל יהודי כשדגש מיוחד מושם על אנשי כוחות הביטחון, אלמנות ויתומים.

קרא עוד

מתנות לאביונים' בהידור - באמצעות בית חב"ד

מצווה על כל אחד ואחד לתת בפורים צדקה לשני עניים לפחות * בית חב"ד מחלק מתנות לאביונים ביום הפורים עצמו! * התקשרו עכשיו ותרמו בעין יפה. פרטים נוספים בטלפונים: 077-5423770. 054-2112770 או בטלפון 052-5699691. לחילופין - ניתן לשים גם בקופת הצדקה שליד הכניסה לבית חב"ד במעטפה עליה יצויין "מתנות לאביונים * ישנה אפשרות לתרום גם און ליין באמצעות האתר (לציין בהערה "לזכות" שזה עבור מתנות לאביונים) * קבלה תישלח בדואר * המתנות יחולקו אי"ה ביום פורים עצמו לתושבי האיזור הנתמכים ע"י בית חב"ד * חג פורים שמח!

קרא עוד

הודעה חשובה ללומדי ה'דבר מלכות'

החל מעכשיו, חוברות ה'דבר מלכות' המפורסמות והנפוצות בכל העולם ימכרו תמורת סכום סמלי. חוברות ה'דבר מלכות' זוכות לפופולריות רבה בקרב אנשים רבים מכל גווני האוכלוסייה. * תוכנן העשיר והרב קנה לו שם ורבים באופן קבע מתחילים כל שבוע חדש עם החוברת העדכנית לפרשת השבוע. פרשה עם רש"י, דף היומי, שולחן ערוך שבועי, מאמרי חסידות ודרשות מרתקות על פרשיות השבוע ועוד הרבה בחוברת אחת שבועית * המחיר הינו 2.5 ש"ח בלבד לחוברת (באמצעות הזמנה מרוכזת) , החוברות יוצבו בכניסה לבית חב"ד * את התשלום יש לשים בקופה ליד הכניסה של בית חב"ד * על-מנת שנוכל להיערך, נודה למי שיוכל לעדכן ב SMS לטל' 0542112770 או למייל: CHABAD@CHABAD-ELKANA.ORG: שם, מס' טלפון וכמות החוברות המבוקשת.

קרא עוד

כיצד להגיע לשמחה פנימית אמיתית? - הלכה למעשה

אופטימיות. זו אחת התכונות החשובות שמי שזכה לה חייו הופכים להיות רגועים יותר ונעימים יותר. אנשים רבים היו רוצים לחיות עם התכונה ו'התוכנה' הנחשקת והנכספת הזו.

קרא עוד

ד"ש ממעון חב"ד אלקנה - חודש שבט תשע"ג

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות מחודש שבט במעון חב"ד אלקנה.

קרא עוד

תושבי אלקנה מלאו את אולם 'שחקים' בהתוועדות שנערכה לרגל י' שבט • גלרית תמונות.

תושבי הישוב מלאו את אולם 'שחקים' בהתוועדות וסעודת מלווה מלכה לרגל י' שבט - יום ההילולא של הרבי הקודם הריי"צ ויום עלותו על כס הנשיאות של הרבי שליט"א מה"מ - שנערכה במוצ"ש האחרון • בחלק האמנותי הופיע אמן הניגון והסיפור, הרב נח סוליש, והקהל שהצטרף ונסחף, התענג מכל שניה ושניה • שליח הרבי, הרב יצחק קניג פתח את הערב בשיחתו של הרבי והקשר בין פרשת בא לי' שבט • רגע מרגש נוסף היה בסיום ההתוועדות ב'שבע ברכות' לזוג הצעיר דורון וציונה ברינר • גלריית תמונות בכתבה המלאה.

קרא עוד

בואו לערב מלא השראה חסידית תוססת "לגעת בצלילי הנשמה..." מופע מרגש וסוחף במוצאי שבת פרשת בא בשעה 20:00 בבית חב"ד אלקנה

התבוננו בתמונה ונסו 'להיכנס-אליה'... הייתם רוצים להיות-שם לרגע? בימים של פעם... של עבודת הכפיים ושמחת החיים. הייתם רוצים לחזור לרוגע של העיירה? תסתכלו על-הפנים של הכנר... לא הייתם רוצים לחוש את 'היהודי של הבעל שם טוב'... את התרוממות הנפש שהחסידות מביאה את היהודי.. את ההתעלות האמיתית... אם כן מקומך איתנו בערב הזה... מוצאי שבת פרשת בא אור לט' בשבט (19/1) בשעה 20:00 בערב בבית חב"ד אלקנה עם אמן הניגונים והסיפורים החסידיים הרב נח סוליש.

קרא עוד

התוועדות וסעודת מלווה מלכה לרגל כ"ד טבת - יום ההילולא של אדמו"ר הזקן - במוצאי שבת קודש פרשת שמות בשעה 20:00 בבית חב"ד אלקנה

תושבי אלקנה והסביבה מוזמנים להתוועדות וסעודת מלווה מלכה לרגל יום ההילולא של אדמו"ר הזקן בעל התניא והשו"ע במוצאי שבת הקרוב פרשת שמות, אור לכ"ד טבת (5/1) 20:00 בבית חב"ד אלקנה ♦ בתוכנית: ניגוני חב"ד ♦ לימוד שיחה של הרבי שליט"א מה"מ ♦ ההתוועדות מיועדת לגברים בלבד

קרא עוד

ד"ש ממעון חב"ד אלקנה - חודש טבת תשע"ג

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות מחודש טבת במעון חב"ד אלקנה.

קרא עוד

סיפור חייו של כבוד קדושת רבי שניאור זלמן מליאדי - מרתק

הוא היה גאון בתורה שהגיע ממשפחה של תלמידי חכמים. ברגע מסויים בחייו, היה עליו להכריע: האם להצטרף לתנועת החסידות, שהייתה אז עדיין בראשית דרכה, או לנסוע אל אחד מראשי המתנגדים לה - הגאון מוילנה, וללמוד מתורתו? ההכרעה נפלה ● לסיפור המלא

קרא עוד

לרגל כ"ד טבת: שבת מיוחדת בישיבת חב"ד נווה-צדק, תל אביב

ישיבת נווה צדק מזמינה אותך לשבת של טעימה מעולם הגאולה כפי שהוא מואר ע"י פנימיות התורה. השבת תעמוד בסימן 200 שנה להסתלקות אדמו"ר הזקן, ואורח השבת יהיה הרב ירון נאמן משפיע בישיבה הגדולה בצפת, שיתוועד בעז"ה במשך השבת בסגנונו המיוחד ● לסיפור המלא

קרא עוד

זמני תפילות שבת-קודש פרשת וארא, ראש חודש שבט בבית חב"ד אלקנה

* כניסת שבת: 16:34* מנחה: 16:45 * דבר תורה קצר, תפילת ערבית * שיעור חסידות: 8:30 * תפילת שחרית : 9:30 אחרי התפילה - קידושא רבה והתוועדות * מסיבות שבת לילדי הישוב: 15:30 * תפילת מנחה: 16:20 * תפילת ערבית בצאת שבת: 17:35*

קרא עוד

תמונת היום: "טנק המצוות" בפעילות עם ילדי אלקנה ועץ אפרים * גלריה

שימו לב! פעילות "טנק המצוות" של חב"ד עם ילדי אלקנה ועץ אפרים מגיע אחת לשבועיים ביום ראשון החל מהשעה 16:00 אחה"צ, עוצר במספר נקודות בישובים אלקנה ועץ אפרים (ישוב ארעי, שכונה הצפונית, מרכז הישוב עץ אפרים) * גלריית תמונות.

קרא עוד

ד"ש ממעון חב"ד אלקנה - חודש כסלו וחנוכה תשע"ג

בכתבה המלאה ניתן לצפות בגלריית תמונות מחודש כסלו וחנוכה במעון חב"ד אלקנה.

קרא עוד

היכונו לערב מלא השראה חסידית תוססת - לגעת בצלילי הנשמה...

התבונן/ני בתמונה ונסה/י 'להיכנס-אליה' ... היית רוצה לרגע להיות-שם? בימים של פעם... של עבודת הכפיים ושמחת החיים. היית רוצה לחזור לרוגע של העיירה? תסתכל / י על-הפנים של הכנר... לא היית רוצה לחוש את 'היהודי של הבעל שם טוב'... את התרוממות הנפש שהחסידות מביאה את היהודי.. את ההתעלות האמיתית... אם סימנת V מקומך איתנו ערב הזה... מוצאי שבת פרשת בא ח' בשבט (19/1) בשעה 20:00 בערב. בבית חב"ד אלקנה

קרא עוד

דבר מלכות לשבוע פרשת וארא, עכשיו להורדה.

קובץ דבר-מלכות השבועי מוגש להורדה מידי שבוע באתר בית חב"ד אלקנה, ניתן להוריד מהקישור המצורף.

קרא עוד

אור במערב השומרון - גלריית תמונות שניה מפעילות בית חב"ד אלקנה בחג החנוכה.

גלריה שניה מפעילות בית חב"ד במהלך חג החנוכה * פעילי בית חב"ד בתגבור של תלמידי ישיבת חב"ד בצפת ובראשון לציון יצאו מידי ערב לשמח ולעודד את החיילים במערב שומרון ולזכותם במצוות החג * הפעילים עברו לקול צלילי חג החנוכה, חילקו סופגניות ועלוני חג מהודרים והדליקו נרות חנוכה. כל חייל אף קיבל דמי חנוכה ועלון מרהיב * חנוכיות גדולות הודלקו בישוב וסביבתו - חלקם באש וחלקם מוארים בחשמל גלריית תמונות שניה בכתבה המלאה.

קרא עוד

כשש מאות ילדים והורים חגגו במסיבת חנוכה שאורגנה ע"י בית חב"ד אלקנה

למעלה מחמש מאות הורים וילדים השתתפו במסיבת החנוכה באולם הפיס באלקנה שנערכה ע"י בית חב"ד באלקנה ביום שישי באולם הפיס * המסיבה נפתחה בהדלקת נר החנוכה, ואמירת 12 הפסוקים * לאחר מכן נסחפו המשתתפים במסע בזמן עם "שמעון ויועזר מול צבא אנטיוכוס", הצגה שריתקה את ההורים כמו את הילדים * אטרקציה נוספת וחשובה לא פחות היתה הקמת והדלקת "חנוכיית החסד" שנבנתה ע"י למעלה ממאה קופסאות שימורים שהביאו הילדים והועברו לאחר המסיבה ל"קרן אור" לחלוקה לנזקקים * הגרלת ענק על ספרי קודש, אופניים, חנוכיה ועוד הפתעות נערכה בין הילדים * הכינוס בא אל סיומו כשביציאה מקבל כל ילד סופגנייה ודמי חנוכה * בית חב"ד מבקש להודות בשם מאות המשתתפים לכל מי שסייע להצלחת הכינוס * גלריית תמונות מהכינוס בכתבה המלאה.

קרא עוד