אנו מזמינים את הגושלים לכתוב את רשמיהם, הערותיהם והארותיהם מהאתר, באמצעות מערכת התגובות.

בית חב"ד באלקנה נוסד על-ידי הרבי מליובאוויטש מה"מ שליט"א, נשיא דורנו, במטרה לשמש גשר לכל יהודי אל עולם התורה, המצוות והיהדות בכלל. הפסוק "ופרצת ימה וקדמה וצפונה ונגבה" היה לסיסמתו ומצוות "אהבת ישראל" הפכה למוטו המרכזי בפעילות. היעד המרכזי של כל הפעילות היא למהר ולזרז את התגלות משיח צדקנו שיבוא ויגאלנו במהרה בימנו ממש.

חב"ד מביאה את אור היהדות והחסידות לכל בית בישראל מתוך מאור פנים וכבוד לזולת. בחב"ד רואים בכל יהודי חוליה בשרשרת אחת שלמה - "עם ישראל". לכן חשוב לחב"דניקים שכל יהודי ישמור על זהותו וידבק בערכיה הנצחיים של האומה. חב"ד, בפעילותה, מפילה חומות של קיטוב וניכור פנימי בעם ומדגישה את המאחד והמשותף לכולם. בזכות פעילותה של חב"ד - המוני העם קרובים יותר אל החיים היהודיים המקוריים ואל המאור שבתורת ישראל.

אחד מיעדיה המרכזיים של תנועת חב"ד היא לסייע ליהודים לחיות כיהודים, בחיי רווחה. יעד זה מנחה את ארגון בית חב"ד לקיים שורה של מפעלי עזרה וחסד למען הציבור הרחב.

בית חב"ד באלקנה פועל משנת תשס"ג (2003) במגוון רחב של נושאי יהדות, חינוך ועזרה לזולת. ומנהלים אותו הרב יצחק ורעייתו שטערנא שרה קעניג, שליחי הרבי מליובאוויטש.

"בית חב"ד" מהווה כתובת לכל עניין יהודי. במסגרת בית חב"ד מתנהלים חיים יהודיים תוססים. בבית חב"ד לומדים, מתוועדים, קוראים, שרים, חוגגים, ומה בעצם לא. ויחד עם זאת בית חב"ד משמש גם בסיס יציאה לפעילות ברחבי הישוב והסביבה. מנהל "בית חב"ד", משמש כשליחו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שליט"א והוא מביא את ברכתו של הרבי לכלל תושבי הישוב ובפרט לפונים אליו. רבים נהנים מעצה ותושייה. אף אתה או את מוזמנים לפנות ולהסתייע בשירותי בית חב"ד.

בית חב"ד באלקנה פועל כעמותה עצמאית "בית הכנסת ובית חב"ד "אוהל לאה" אלקנה" (מס' עמותה: 58-049-907-7). ונמצאת בפיקוח רואה חשבון מוסמך. בית חב"ד פועל כמוסד ללא כוונות רווח (מלכ"ר), והמימון לפעילות העניפה שלו מגיע ברובו מתרומות פרטיות של תושבים, נדיבי לב, השותפים למפעל האדיר.

התרומה באתר מאובטחת בטכנולוגיית SSL 128 bit

  בית חב"ד פתוח לקהל הרחב. אתם מוזמנים!

כתובת: מרכז מסחרי, ת.ד. 722, אלקנה.

טלפונים: 077-5423-770  03-907-5707.

מנהל: הרב יצחק קעניג. סלולרי: 054-2112-770.

 

אימייל: chabad@chabad-elkana.org.

שתף לחברים

שתף